چهار شگرد دلالان برای نرخ سازی مجازی خودرو

چهار شگرد دلالان برای نرخ سازی مجازی خودرو یاری كالا: گزارش های جدید از نقش مخرب فعالیت های دلالی در بازار سوداگرانه خودرو در سایت های آگهی مجانی حكایت دارد.


به گزارش یاری كالا به نقل از ایسنا، روزنامه خراسان در ادامه نوشت: قیمت خودرو چند روزی است كه دستخوش سونامی شده و قیمت های عجیب و غریب در منابع مختلف از بازار این محصول گزارش می شود.
در ساعات گذشته، برخی گزارش ها، از تلاش گروهی دلالان در بعضی از شبكه های مجازی در ایام اخیر برای نرخ سازی غیر واقعی در بازار اطلاع داده اند.
بعنوان مثال خبرنگار «دیجیاتو» تجربه عینی خویش را از همراهی ۲۰ روزه با یكی از گروه های قیمت ساز در تلگرام منتشر نموده است. وی به چهار ترفند در این زمینه اشاره كرده است:
نرمال سازی قیمت: اعضای این گروه ها تلاش می كنند در نقش خریدار و فروشنده مبادرت به درج آگهی در سایت های آگهی مجانی كنند.
حذف آگهی های واقعی (ارزان تر) به دو طریق: نخست، رجوع به سرعت و به شكل گروهی به سراغ شخص آگهی دهنده تا متقاعد شود كه خودروی خویش را به اصطلاح «مفت» می فروشد. در حالت دوم و در صورتیكه فرد صاحب آگهی ارزان تر، آگهی خویش را تغییر ندهد، اعضای گروه آنرا در سایت مرجع ریپورت (گزارش) می كنند.
تغییر قیمت سایت های مرجع: بعد از انجام اقدامات ابتدایی در سایت های مجانی آگهی، یكی از اقدامات مكمل این گروه، تماسهای مكرر با سایت های مرجع قیمت خودرو است تا در بخش «تماس با ما» سایت اعلام كنند كه این محصول را همین امروز با قیمت خاصی خریده یا فروخته اند.
تحت تأثیر قراردادن نمایندگی های خودرو: با عنایت به این كه نمایندگی ها، كار واسطه گری خودرو را هم انجام می دهند، اعضای گروه، از نمایندگی ها قیمت روز خودرو را می پرسند تا ببینند آیا اقدامات آنها در بازار تأثیرگذار بوده است یا خیر؟ اما از جانب دیگر، به تعداد زیاد با یك نمایندگی بزرگ تماس می گیرند و می گویند كه خودروی خاص را با قیمت (قیمت بالایی كه در گروه تلگرامی توافق شده است) برای فروش دادند.
مصوبه جدید وزارت صنعت
به دنبال افزایش فاصله قیمت بازار و نمایندگی خودرو، كمیته خودروی وزارت صنعت تصویب كرد: سهم فروش فوری خودروسازها ۱۰ درصد افزایش یابد.
این افزایش فروش كه خود نوعی سوداگری و سودجویی از وضعیت بازار است، در حالی است كه، هنوز خبری از تحویل به موقع خودرو های خریداری شده به مشتریان در سال ۹۷ نشده است.
گفته می شود تعهدات دو شركت ایران خودرو و سایپا در سال ۹۷ و یك ماه امسال، ۷۸۰ هزار دستگاه خودروست.
از جانب دیگر، یك مقام مسئول در وزارت صنعت با اشاره به كسری قطعه اظهار نمود: الان ۶۵ هزار دستگاه خودروی ناقص در ایران خودرو و ۴۰ هزار خودروی ناقص در انبار سایپا قرار دارد.1398/02/11
14:02:11
5.0 / 5
4870
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان