در بررسی مشكلات جنوب تهران مطرح شد

غریب ترین ورودی پایتخت را دریابید

غریب ترین ورودی پایتخت را دریابید به گزارش یاری كالا شهردار منطقه 15 تهران، ورودی افسریه پایتخت در جنوب شرقی این كلانشهر را «غریب ترین» ورودی شهر تهران نامید؛ مسیری كه به سمت استان هایی مانند سمنان، قم و خراسان ها هم امتداد می یابد و بزرگراه امام رضا(ع) نام دارد.


به گزارش یاری كالا به نقل از ایرنا، وحیدرضا محمدی در ملاقات مردمی اهالی این منطقه با مسئولان و برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی اشاره كرد: هیچ محوری در پایتخت به نابسامانی محور بزرگراه امام رضا(ره) نیست؛ البته در حال رسیدگی به وضعیت آن هستیم.
منظور این شهردار، ترافیك بسیار محور مذكور، تردد بالای خودروهای سبك و سنگین كه هرروز به سمت شهرك های صنعتی شرق تهران یا استان های دیگر كشور تردد می كنند یا عصرها قصد ورود به پایتخت را دارند و بر گره های ترافیكی منطقه می افزاید، است.
وی بر تلاش بر بازگشایی گره های ترافیكی این محور اصرار كرد و ایفای نقش همه متولیان و دستگاه های اجرایی مرتبط را خواهان شد.

**تشریح مشكلات از حضور معتادان تا بافت فرسوده
جلسه رفع مشكلات مردم منطقه 15 با حضور 2 نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، فرماندار، شهردار منطقه 15، شورایاران و اهالی منطقه در حالی برگزار گردید كه شهروندان و مسئولان محلی باز به بیان مسائل خود پرداختند.
جمع آوری معتادان، تقویت سرانه بهداشت و درمان، راه اندازی كلانتری و باز توسعه خدمات حمل و نقل عمومی همچون درخواست های اهالی بود.
منطقه 15 شهرداری تهران یكی از مناطق شهری تهران است كه در جنوب شرقی این شهر قرار دارد كه مهمترین بخش های آن شهرك های مشیریه، افسریه، بروجردی، 13 آبان و بخش هایی از بزرگراه های بسیج، بعثت، امام علی، آزادگان و خاوران است.

**گرمخانه ای كه محل بحث برخی اهالی بود
گرمخانه یا مددسرای خاوران در حاشیه بزرگراه امام رضا(ع) در محله رضوی همچون بزرگترین گرمخانه های پایتخت یا پرجمعیت ترین مددسرای محل اقامت شبانه لطمه دیدگان اجتماعی تهران به حساب می آید كه برخی اهالی معتقدند به جهت حضور این مكان، فعالیت معتادان و عرضه مواد مخدر باز در منطقه افزایش یافته است.
اهالی، حضور معتادان و كارتن خواب ها را سبب سلب آسایش خود در این منطقه خواندند و بر جمع آوری بیشتر معتادان تاكید نمودند.
مزاحمت اوراقچیان منطقه شوش، وجود صنایع و كارگاه های مزاحم، نبود ایستگاه های مترو متناسب با نیاز، بافت فرسوده، كمبود مراكز درمانی و ترافیك سنگین بخصوص در میدان بسیج و افسریه باز همچون دیگر مشكلات منطقه بیان شد.

**اعتیاد و سرقت
«حمید امینی» كه بعنوان یكی از شورایارن منطقه 15 ارائه شد بر تامین آسایش مردم منطقه تاكید و بیان كرد: خرید و فروش مواد مخدر، سرقت و پدیده كارتن خوابی همچون مشكلاتی به حساب می آید كه به زعم ما با فعالیت گرمخانه بیشتر شده است.
وی افزایش تعداد كلانتری ها در این منطقه را خواهان شد و اظهار داشت: نیروی انتظامی در این منطقه بخوبی فعالیت می كند اما با وجود تعداد بیشتر معتادان نیازمند افزایش كلانتری ها هستیم.
وی رسیدگی به مسائلی همچون سد معبر، آلودگی های ناشی از آلایندگی و ریزگردها، ارتقای خدمات آموزش و پرورش، هماهنگی و پاسخگویی دستگاه های مختلف را خواهان شد.

**ظرفیت های آموزشی منطقه ارتقا یابد
«خدایار دین پرور» دیگر شورایار منطقه 15 تهران اظهار داشت: ضمن اینكه تعداد مدارس این منطقه نسبت به سرانه جمعیت آن كم است شمار قابل ملاحظه ای از مدارس فرسوده و نیازمند بازسازی و مقاوم سازی هستند.
وی همین طور از نبود امكانات چندمنظوره رفاهی و اجتماعی در این منطقه انتقاد و اشاره كرد: این منطقه برای بانوان و جوانان نیازمند راه اندازی مكان های مناسب و در شان آنان است.
دین پرور اظهار داشت: باتوجه به بضاعت مردم این منطقه نیاز است دستگاه های خدمت رسان همچون آب، برق، گاز و ادارات حمایتی همچون بهزیستی و كمیته امداد امام خمینی(ره) همكاری بیشتر و بهتری در خدمات رسانی ها داشته باشند.

** محله اتابك را دریابید
حجت الاسلام علی مودبی امام جماعت مسجد قمر بنی هاشم منطقه 15 تهران باز در این نشست به بیان مشكلات پرداخت و اظهار داشت: مردم محله اتابك نیازمند بیمارستان و تامین بیشتر امنیت هستند.
وی حضور معتادان را سبب سلب آسایش اهالی خواند و اظهار داشت: مسئولان مربوطه بازدیدهای میدانی از این محله داشته باشند و از نزدیك با مشكلاتی كه این معتادان به وجود آورده اند آشنا گردند.
به گفته مودبی معتادان این منطقه با خریدوفروش ضایعات هزینه خرید مواد مخدر را تامین می كنند.
محله اتابك در نیمه شمالی منطقه 15 شهرداری تهران قرار گرفته است و از شمال به خیابان خاوران دسترسی دارد.

**اردوگاه كارآموزی برای معتادان احداث شود
امام جماعت مسجد المهدی منطقه 15 باز اظهار داشت: حل مشكل معتادان منطقه بین دستگاه های مختلف پاسكاری میگردد درحالی كه یك نهاد متولی حل این معضل معرفی شود.
حجت الاسلام سید علی اكبر میرخلیلی پیشنهاد داد كه از محل جریمه های مفسدان اقتصادی اردوگاه های كار بعنوان مكانی برای آموزش معتادان ساخته شود.

** مجلس پیگیر مسائل پایتخت است
مصطفی كواكبیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینكه مشكلات مردم در مناطق مختلف تهران را پیگیری می نماییم اظهار داشت: دغدغه های مردم را با مسئولان اجرایی در بین می گذاریم و پیگیر حل آن خواهیم بود؛ اگر كوتاهی شود هم تذكر می دهیم.
وی اشاره كرد: برگزاری جلسه های مردمی با مسئولان در مساجد یكی از نمونه های مدیریتی شهری جامع است كه نمایندگان در آن ورود كرده اند و از 18 مصوبه قبلی در منطقه 15 اینك شاهد اجرای 10 مصوبه هستیم.
كواكبیان بر ساماندهی وضعیت معتادان تاكید و بیان كرد: پیش از آنكه گرمخانه تعطیل شود باید فكری برای جابه جایی معتادان صورت گیرد نه اینكه آنان در سطح شهر رها شوند.
وی اشاره كرد: سلب آسایش مردم توسط معتادان به صورت جدی پیگیری خواهد شد چونكه همه نمایندگان مردم تهران در مجلس دوبار تابحال از محله های میدان شوش بازدید كرده اند و مسائل را از نزدیك دیده اند.
وی همین طور از اختصاص زمین به نیروی انتظامی برای ساخت كلانتری در منطقه 15 آگاهی داد و اظهار داشت: تا 15 دی ماه امسال كلنگ این كلانتری به زمین خواهد خورد.
فریده اولاد قباد دیگر نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی باز در این نشست حضور داشت و اظهار داشت: تامین امنیت اهالی این منطقه همچون درخواست هاست كه آنرا از راه مسئولان كشوری پیگیری خواهیم كرد.
وی بافت فرسوده بخصوص مدارس را باز از دیگر مشكلات مردم منطقه 15 خواند و اظهار داشت: توسعه مراكز درمانی تامین اجتماعی و باز راه اندازی بیمارستان را از راه مسئولان پیگیری خواهیم كرد.

**30 طرح شهری درحال ساخت در منطقه 15
شهردار منطقه 15 تهران در ادامه این جلسه با اشاره به اینكه منطقه 15 دارای 30 طرح آماده بهره برداری یا در حال ساخت است اظهار داشت: در دهه فجر امسال این تعداد طرح ها به بهره برداری می رسد.
وحیدرضا محمدی اضافه كرد: مجموعه تفریحی در محله افسریه، 3 بوستان در محله های مختلف منطقه 15 و یك زمین ورزشی چند منظوره از مهمترین این طرح هاست.
وی با اشاره به اینكه جمع آوری معتادان درحال انجام است اظهار داشت: امسال با همكاری نیروهای انتظامی 350 معتاد كه ضایعات می فروختند در منطقه 15 جمع آوری شده اند.
شهردار منطقه 15 پایتخت افزود: حضور معتادان در محله اتابك این محله را بعنوان ناامن ترین نقطه قرار داده است كه امنیت شهر تهران را تهدید می كند.
وی اشاره كرد: حضور سایر اتباع و مهاجران مشكلات اجتماعی را به وجود آورده است كه در حال پیگیری هستم.
محمدی بر حل گره های ترافیكی بزرگراه امام رضا(ع) باز تاكید و برای آن تعبیر غریب ترین ورودی پایتخت به كار برد.
وی اظهار داشت: تنها سه ایستگاه مترو در منطقه 15 وجود دارد كه باید در زمینه استفاده از حمل و نقل عمومی بیشتر كار كرد.

**3 كلانتری در منطقه 15 بهره برداری میگردد
در ادامه این جلسه سركلانتر منطقه 15 تهران باز با اشاره به اینكه در آینده مقرر است 40 كلانتری در تهران احداث شود اظهار داشت: سه مورد از این تعداد در منطقه 15 خواهد بود.
سرهنگ محمد جلینی اظهار داشت: برای ساماندهی معتادان اردوگاهی در كهریزك (جنوب شهر تهران) در حال تجهیز است تا بتوان طی 20 روز آینده معتادان را جمع آوری كرد.
به گفته جلینی از شروع سال تابحال خیلی از معتادان جمع آوری و تعدادی معتاد متجاهر باز بازداشت شده اند.

**رتبه اول پوشش تحصیلی، رتبه آخر سرانه آموزشی
در بخش دیگر این جلسه سید ولی حسینی رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه 15تهران باز اظهار داشت: 95 هزار دانش آموز با فعالیت 6 هزار پرسنل و 12 هزار معلم حق التدریسی در 225 مدرسه این منطقه مشغول به تحصیل هستند.
وی اضافه كرد: این منطقه از لحاظ پوشش تحصیلی رتبه اول و در بحث سرانه آموزشی نسبت به جمعیت، رتبه آخر تهران را دارد.
حسینی اشاره كرد: برای كاهش لطمه های اجتماعی در این منطقه باید در حوزه آموزش و پرورش هزینه كرد.

**نگهداری 10 هزار معتاد
فرماندار شهرستان تهران باز در ادامه به سوژه جمع آوری معتادان در سطح پایتخت اشاره و بیان كرد: حالا 10 هزار معتادی كه از سطح شهر جمع آوری شده اند در كمپ ها(اقامتگاه) نگهداری می شوند.
وی یكی از مهمترین دغدغه های مردم منطقه 15 پایتخت را حضور معتادان برشمرد كه با همكاری نهادهای مربوطه پاكسازی منطقه دنبال خواهد شد.
فرماندار تهران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فعالیت خطوط مترو در پایتخت اظهار داشت: روزانه 3 میلیون نفر از این وسیله حمل و نقل عمومی استفاده می نمایند كه اگر تكمیل شود به هفت میلیون تن افزایش خواهد یافت.
فرهادی افزود: توجه به ادامه ساخت خطوط مترو بعنوان یكی از اولویت های شهرداری در حال پیگیری است.
مسئولان در این نشست اعلام نمودند كه مسائل و مشكلات این منطقه را در همكاری با سایر متولیان اجرایی و شهری پیگیری یا به دیگر متولیان منتقل خواهند كرد.
گزارش از فرزانه پیری
تهرام/ 8138/ 1008


1397/09/27
16:44:53
5.0 / 5
4553
تگهای خبر: اقتصاد , بهداشت , خدمات , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان