دلیل نفروختن كالا از زبان رئیس اتاق اصناف

دلیل نفروختن كالا از زبان رئیس اتاق اصناف یاری كالا: در شرایطی كه خیلی از عرضه كنندگان كالا مانند فروشندگان لوازم خانگی، محصولات خویش را نمی فروشند، رئیس اتاق اصناف اعتقاد دارد كه احتكار نمی تواند درست باشد اما اختفا و نفروختن دلایل مختلفی دارد كه باید بررسی شود.


به گزارش یاری كالا به نقل از ایسنا، در شرایط امروز مردم بعنوان مشتریان بازار با چالش های مختلفی مواجهند كه یكی از آنها بعد از گرانفروشی و نوسانات قیمت ها عرضه نكردن و نفروختن كالاها از جانب فروشندگان به واحدهای صنفی بود؛ چون كه بعنوان مثال نه تنها افزایش قیمت غیرقانونی در لوازم خانگی خارجی همچنان پابرجا می باشد و ادامه دارد بلكه عده زیادی از مغازه داران كالا نمی فروشند و گاها از عرضه آن امتناع می كنند.

علی فاضلی - رئیس اتاق اصناف ایران- در پاسخ به اینكه چرا بعضی از واحدهای صنفی كالاهای خویش را عرضه نمی كنند و آیا در این زمینه مسئله ای به نام احتكار یا تخلفات صنفی مانند آن وجود دارد؟ به ایسنا توضیح داد: نمی توان به صورت كامل عرضه نكردن كالا از جانب بعضی از واحدهای صنفی و توزیع كنندگان را رد كرد اما كمبود كالا یا نبود آن در بازار چندان مورد تایید نیست؛ چون كه در بین سه میلیون بنگاه و واحد صنفی بطور قطع امكان تخلف به صورت آشكار یا پنهان وجود دارد.

وی با اشاره به اینكه عرضه نكردن كالا یك تخلف به حساب می آید، اضافه كرد: مسئله احتكار چندان نمی تواند درست باشد اما این مورد با اختفا تفاوت دارد. در جاهایی كه اختفا صورت می گیرد، بنگاه ها مطمئن به تامین كالای خود برای جایگزینی آن به جای چیزی كه فروخته اند، نیستند؛ ازاین رو باید چنین مسائل و دغدغه هایی را رصد نماییم. مسلما ارزیابی و پایش درست و دقیقی از بازار، انبارها و حتی آنهایی كه كالایشان را عرضه نمی كنند، داشته ایم كه در این زمینه اتحادیه های صنفی پیشگام بوده و هستند.

رئیس اتاق اصناف ایران با تاكید بر اینكه نباید كسی از چنین خلل هایی در بازار صدمه ببیند، اظهار داشت: باید علت بروز چنین اتفاقاتی را ارزیابی و صدمه شناسی كرد و مسلما با نظارت بیشتر و بهتر می توان جلوی چنین تخلفاتی در بازار را گرفت. البته در این زمینه ساختار نظارتی در اتاق اصناف ایران چندان قوی نیست و از تعداد كافی نیرو و امكانات در حوزه سخت افزاری و نرم افزاری برخوردار نیستیم كه امیدواریم بتوانیم آن را با توجه بیشتر مسئولان تقویت نماییم.

به گزارش یاری كالا به نقل از ایسنا، در چنین شرایطی باید دید كه دستگاه های نظارتی كه متولیان بررسی، رصد و پیگیری تخلفاتی از این دست در بازار هستند، چه می كنند و نحوه برخوردشان با متخلفان چگونه خواهد بود؛ چون كه اگر نظارت كافی در بازار وجود نداشته باشد، همچنان این چالش ها و تخلفات در بازار محصولات مختلف به وجود خواهد آمد و مردم را بیش از پیش سرگردان و نگران می كنند.
1397/04/15
13:59:28
5.0 / 5
4814
تگهای خبر: ارز , بازار , فروش , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان