وزیر نیرو: برنامه توسعه بر مبنای كم آبی بازنگری شود

وزیر نیرو: برنامه توسعه بر مبنای كم آبی بازنگری شود یاری كالا: تبریز - وزیر نیرو با اشاره به تغییر اقلیم و كاهش بارندگی های تاثیرگذار، اظهار داشت: برنامه های توسعه كشور بر مبنای وضعیت اقلیمی جدیدو كم آبی نیازمند بازنگری است.


رضا اردكانیان روز شنبه در ارتباط ویدویی با همایش روابط عمومی های صنعت آب و برق كشور در تبریز با اشاره به اینكه اسفند سال قبل مصوبه تشكیل كارگروه سازگاری با كم آبی توسط هیات دولت مصوب شد، تصریح كرد: نقش روابط عمومی در پیاده سازی سیاست های معطوف به مدیریت مصرف و تقاضا بارز است.
وی اعتمادسازی بین مردم و سازمان ها را از وظایف روابط عمومی ها دانست و اظهار داشت: دوران فعالیت صرف تبلیغاتی روابط عمومی ها سپری شده است.
وزیر نیرو با اشاره به اینكه بدون تقویت اعتماد عمومی نمی توانیم انتظار همراهی مشتركان را با برنامه های مدیریت مصرف و تقاضا داشته باشیم، تصریح كرد: روابط عمومی ها با ارتقای سواد آب و انرژی مصرف كننده ها می توانند گام های مثبتی در مسیر همراه سازی عمومی بردارند.
اردكانیان با اشاره به اینكه در دوره های گذشته به تقویت زیرساخت های تامین منابع آب و انرژی توجه شده و سواد عمومی در این حوزه با كم توجهی مواجه شده است، اظهار داشت: در صورت ارتقای سواد عمومی در برهه های كم آبی و محدودیت تولید انرژی نیازی به استفاده از روش های خاص مدیریت مصرف نخواهد بود.
وزیر نیرو با اشاره به اینكه مبحث آب و برق فرابخشی و نیازمند مشاركت سایر بخش هاست، بیان كرد: در صورت افزایش 10 درصدی بهره وری مصرف آب در بخش كشاورزی خیلی از نگرانی های مصرف در بخش های شرب و صنعت هم رفع می گردد.
وی با اشاره به اینكه روابط عمومی ها باید بعد محلی آب و انرژی را مورد توجه قرار دهند، اضافه كرد: مساله آب در اصفهان و مازندران و همینطور مبحث برق در خوزستان و اردبیل متفاوت می باشد.
اردكانیان، اصلاح اطلاعات نادرست در زمینه آب و برق را هم یكی از وظایف روابط عمومی ها دانست و اظهار داشت: با استفاده از شبكه سازی از نخبگان و سازمان های مردم نهاد می توان برای همراه سازی عمومی كوشش كرد.
وی با اشاره به مطالعه ای كه در زمینه مدیریت مصرف آب و برق در بیش از 45 كشور دنیا داشته است، اظهار داشت: بدون همراهی عمومی در این زمینه موفق نخواهیم بود.
وزیر نیرو با اشاره به اینكه مدیران صنعت آب و برق در كنار مردم و در یك طرف میز هستند و آن سوی میز مساله پایدارسازی منابع آب و انرژی قرار دارد، اظهار داشت: با اصلاح بدمصرفی می توانیم با وضعیت كم آبی سازگار شویم.
وی با اشاره به اینكه مصرف بهینه، ما را از سرمایه گذاری های سنگین در زمینه تولید انرژی بی نیاز می كند، تصریح كرد: اگر شیوه های مصرف اصلاح نشود تامین منابع بیشتر فایده ای نخواهد داشت.
اردكانیان با اشاره به اینكه 25 درصد آب شیرین ما در شبكه توزیع هدر می رود، 2 میلیارد متر مكعب فاضلاب خام در پهنه آبی كشور رها می شود، كشت ممنوعه ادامه دارد و بهره وری در بخش كشاورزی پائین است، اظهار داشت: این مسایل در كنار كم بارشی به وضعیت بحرانی كشور در زمینه منابع آب و انرژِی دامن می زند.
3071/6183


1397/02/22
19:27:39
5.0 / 5
5319
تگهای خبر: تولید , دام , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان