متاع ایرانی می خریم

متاع ایرانی می خریم یاری كالا: كرج- متاع ایرانی می خریم، این را تجربه 40 سال تحریم و دریغ های دیگران به ما آموخت و خوب می دانیم كه داشته هایمان كم نیست.


تاریخ را كه بنگرید كهن سرزمین ایران به واسطه وفور نعمت ها و خصوصیت جغرافیایی همواره مورد طمع دیگران قرار داشته یا بعنوان پلی برای تجارت جهانی به شمار رفته است.
پیشنه را كه می نگری هوش و ذكاوت ایرانی را دررازی ها، بوعلی سیناها، عمر خیام ها و هزاران نام آور دیگر باید جستجو كرد، مشاهیری كه امروز هم نمونه های آنان در جامعه ایرانی كم نیست.
اینكه چرا ایرانی با این پیشینه روشن در بعضی جهات گاهی وابسته شد خود حكایتی است كه باید پاسخ آن را درغفلت ها یافت.
می گویند از گذشته ها باید آموخت یا تاریخ بهترین معلم برای بشراست، بیان ضرب المثل هایی از این دست ریشه درباورها و تجارب دارد و زندگی انسان برساخته آموخته ها و تجربه های تلخ وشیرین گذشته است.
گاهی رویدادی تلخ هم تجربه ها و دستاوردیش، شیرین می گردد مانند جنگ 8 ساله كه سختی هایش برای ایرانی ها كم شمار نبود، واقعه ای كه حواشی و متن آن تجاربی گران سنگ برای امروز فردای ما است.
این جنگ بسیاری ازعزیزمان را گرفت و داغ آنان هنوز بر دل ها سنگینی می كند، قهرمانان برومندی از نعمت سلامتی محروم كرد و ویرانی ها به بار آورد، اما آموخته هایش فراوان است.
همه جا غیرت، همه جا حماسه و همه جا احساس پاك، سوار برمركب عقلانیت و شعور ایرانی برای خلق حماسه در اوج جنگ ناجوانمردانه، شیرزنان و دلیرمردان پا به پای هم ایستادند تا روزنه امیدی برای دشمن نماند.
ایستادگی و مقاومت به بار نشست، خصم شكست خورد و همراهانش به یاس و درماندگی افتادند وعاقبت هم به خود افتادند.
در جنگ از دادن سیم خاردارو كوچكترین سلاح دریغ كردند و جدیدترین و پیشرفته ترین جنگ افزارها وهواپیماها را به طرف مقابل دادند و هرآنچه در چنته خصومت داشتند بر سر ما ریختند.
داشته هایمان جوانان برومند و جنگاور بود و سلاح هایمان تاریخ مصرف گذشته نه آنطور كه بتواند با سلاح خصم برابری كند.
آن سوی جبهه سلاح مدرن رقابت داشت و این سوی جبهه تا چشم كار می كرد، اراده، ایمان، وحدت و برادری موج می زد، نه راست بود و نه چپ، نه اصلاح طلب و نه اصوالگرا.
یك رنگی و یكدلی، شجاعت و ایثار، جانفشانی و فداكاری شگفتی ها خلق كرد و جهانیان را به حیرت وا داشت كه چه می كند عزم واراده ایرانی پاك زاد.
تكیه برارزش های خدا و داشته های خود بود، جبهه را جوانان روی دشمن سد كردند و پشت جبهه هر كس هر آنچه داشت هدیه داد تا طلسم آهنین دشمن شكسته شود.
عاقبت، مزد آن همه غیرت و شهامت در فتح و پیروزی یافتیم وخاك پرگهر از دست دشمن در امان ماند، آموختیم كه یكدلی و یك رنگی نه صفای باطن بلكه اهترازهمیشگی پرچم 3 رنگ و پرافتخاربر بام میهن مستقل است.
**افتخارات بعد از جنگ
از این دوره گذشتیم و صور به صدا در آمد، این بارعزم و اراده ایرانی بر خودباری و تكیه بردانش استوار شد، خانه های نو بر ویرانه های جنگ نشست، طرح های بزرگ و كوچك خودنمایی كرد و جوانان تلاشگر بر قله های علم فرود آمدند.
كشور محروم از سیم خاردار با غرش موشك های برد بلند، خودباوری را در آسمانش فریاد زد و حسرت
دست درازی به سمت دیگران بر دل تاریك خصم ماند.
علم و دانایی موج زد و بوعلی سیناها، رازی ها، عمر خیام ها و... این دفعه در قامت جوانانی از نسل نو درخشیدند و دل ذره ها را شكافتند و شگفتی ها آفریدند.
مرزهای علم و دانش از پزشكی تا صنعت و فناوری در نوردیده شد و متاع ایرانی فراخور هر نیاز به بازار آمد، كالاهایی كه باید نامشان خودباوری گذاشت.

*** و اینك...
آموختیم كه دسترنج خویش را مصرف كرد، كار و كارگر ایرانی تولیدش به مراتب مطمئن تر از دیگران است كه البته نظارت ها را باید بشیتر كرد.
اكنون زمان آن است كه درگوشه گوشه این سرزمین، عقبه و حامی فناوران و تولید كنندگان داخلی باشیم و سنگ بنای اقتصاد را با خرید كالاهای ساخت وطن محكم نگه داریم تا تار پود داشته هایمان از پاشیده نشود.
عزم را باید راسخ نگه داشت و كالای فرنگ را به خود سپرد چون كه بدعهدی فرنگ در روز مبادا كم نیست و بی جهت نیست كه شاعرمعروف اقبال لاهوری می فرماید:
بی نیاز از كارگاه او گذر در زمستان پوستین او مخر
كشتن بی حرب و ضرب آئین اوست مرگ ها در گردش ماشین اوست
بوریای خود به قالینش مده بیذق خویش را به فرزینش مده
و اینك باید پاس بداریم، هر آنچه مربوط به این آب و خاك است، از كالا گرفته تا آب و منابع خدادادی چون كه برای این همه نعمت، خون ها داده ایم و آنها را از گزند روزگار حفظ نماییم.
امروز زمان بازگشت به خویشتن است و این در شعار سال كه رهبری فرزانه انقلاب، آن را هوشمندانه ترسیم كردند به خوبی نمایان است.
7410/ 6155


1397/02/08
13:25:54
5.0 / 5
5169
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان