تصمیم گیری در مورد كالای ته لنجی به شورای تامین استان بوشهر واگذار شد

تصمیم گیری در مورد كالای ته لنجی به شورای تامین استان بوشهر واگذار شد یاری كالا: بوشهر- نماینده شهرستان های دشتی و تنگستان درمجلس شورای اسلامی اظهار داشت: تصمیم گیری در مورد كالای ته لنجی و برگشت نحوه تخلیه به شیوه قبل به شورای تامین استان بوشهر واگذار شد.


سید كمال الدین شهریاری شاگاه شنبه درگفت و گو با ایرنا اضافه كرد: این مهم با پیگیری های انجام شده توسط مسئولان استان و تایید وزیر كشور و وزیر اقتصاد و دارائی و رئیس كل گمرك ایران محقق شده است.
وی بیان كرد: در این راستا شورای تامین استان بوشهر بزودی با برگزاری نشست پیرامون كالای همراه ملوان (ته لنجی) تصمیم گیری می كند.
شهریاری ادامه داد: انتظار می رود با حمایت های استاندار و سایر مسئولان استان بوشهر علاوه بر تصویب مجاز بودن تخلیه كالای ته لنجی هرچه سریعتر كارگروه و كمیسیون اقتصادی دولت با حضور استاندار، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و نمایندگان تعاونی لنجداران استان بوشهر تشكیل گردد تا بصورت اصولی ایرادات آیین نامه ته لنجی رفع، تصویب و ابلاغ شود.
وی تصریح كرد: با تدبیر و هم اندیشی مسئولان باید دغدغه معیشت مردم مرزنشین و غیور استان بوشهر قانونی و اصولی برطرف شود.
هیات وزیران درجلسه 18/ 5/ 1396 به پیشنهاد وزارت صنعت، معدن وتجارت و به استناد اصل یكصدوسی وهشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران آیین نامه ورود كالا توسط ملوانان شناورهای دریایی سنتی با ظرفیت كمتر از 500 تن و ساماندهی و نوسازی آن شناورها را در 18 ماده مصوب كرد.
براساس ماده 7 این آیین نامه شناورهای دریایی سنتی با ظرفیت كمتر از500 تن (لنج تجاری) در صورت تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دادن ملوانان شاغل در آن شناور و برخوردار شدن آنان از مزایای بیمه تامین اجتماعی از قبیل بازنشستگی، بیمه درمان، عیدی آخر سال و سایر موارد مربوط، مجاز هستند در هر سال برای هر شناور و هر ملوان حداكثر شش نوبت و در هر نوبت به ازای هر ملوان تا سقف 100 میلیون ریال از معافیت ملوانی مندرج در تبصره (3) ماده (1) این آیین نامه استفاده كنند.
براساس تبصره 2 ماده 7 این آیین نامه هم معافیت های ملوانی برای شناورهای زیر 200 تن حداكثر 6 نفر، برای201 تا 350 تن حداكثر هفت نفر و برای 351 تا 500 تن حداكثر هشت نفر و در هر حال برای حداكثر 6 سفر در طول یكسال اعمال می گردد.
در مناطقی كه تعداد سفر متداول شناورها بیش از 6سفر است سفرهای مازاد شناور مشمول معافیت نبوده و ترخیص كالا در هر حال مشمول مقررات صادرات و واردات كشور است.
7212/ 6045


1396/12/12
23:47:09
5.0 / 5
4823
تگهای خبر: اقتصاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان