در همایش صادركنندگان صنایع كوچك چه گذشت؟

در همایش صادركنندگان صنایع كوچك چه گذشت؟ یاری كالا: همایش تقدیر از صادركنندگان صنایع كوچك با قدردانی از ۳۱ واحد برتر صادركننده در این حوزه برگزار گردید.به گزارش یاری كالا به نقل از ایسنا، در همایش تقدیر از صادركنندگان برتر صنایع كوچك كه با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، مدیرعامل سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران، رئیس سازمان توسعه تجارت ایران و هم جمعی از صادركنندگان صنایع كوچك در محل نمایشگاه بین المللی تهران برگزار گردید از ۳۱ واحد برتر صادركننده در حوزه صنایع كوچك تقدیر به عمل آمد.

در ابتدای این مراسم غلامرضا سلیمانی ـ معاون صنایع كوچك سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران ـ از پیگیری تولید بانك صنایع كوچك اطلاع داد و اعلام نمود كه هم اكنون ۱۵۰۰ واحد كوچك صنعتی تحت تملك بانك ها قرار دارند.

پس از آن صادق نجفی ـ مدیرعامل سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران ـ از تلاش برای استفاده از ظرفیت حداكثری ۳۱ هزار واحد كوچك صنعتی طی چهار سال آتی اطلاع داد و اعلام نمود كه اگر بتوانیم ۳۰ درصد از تولیدات صنایع كوچك را در كشور صادر نماییم به رقمی معادل ۱۷ میلیارد دلار در این بخش می رسیم.

همچنین مجتبی خسروتاج ـ رئیس سازمان توسعه تجارت ایران ـ با تاكید بر این كه خوشه های صنعتی باید با اهداف صادراتی فعالیت خویش را پیش ببرند، عنوان كرد: در بخش صادرات مقوله هایی نظیر بازاریابی، برندینگ، ترمینال و پایانه های حمل ونقلی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشند.

در نهایت هم محمد شریعتمداری ـ وزیر صنعت، معدن و تجارت ـ با تصریح این كه صنایع كوچك به محاق رفته اند، از تلاش حداكثری دولت به منظور توجه ویژه به مبحث این صنایع اطلاع داد. ایشان در ادامه با بیان این كه توجه به صادرات صنایع كوچك در بودجه سال ۹۷ مد نظر قرار گرفته است، اعلام نمود: ۱۵۰۰ میلیارد تومان منابع در بودجه سال آینده جهت تخصیص بعنوان مشوق ها و جوایز صادراتی توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده است.
1396/12/03
15:05:23
5.0 / 5
5735
تگهای خبر: بانك , تجارت , تولید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان