استاندار تهران:

جایگزینی خودروهای فرسوده اولویت دولت برای كاهش آلودگی هواست

جایگزینی خودروهای فرسوده اولویت دولت برای كاهش آلودگی هواست یاری كالا: تهران - استاندار تهران مهمترین اقدام دولت برای كاهش آلودگی هوای پایتخت را جایگزینی خودروهای فرسوده عنوان نمود و اظهار داشت: با اجرای این طرح 70 درصد مشكل آلودگی هوای پایتخت حل می گردد.


به گزارش یاری كالا به نقل از ایرنا، محمدحسین مقیمی روز یكشنبه در كارگروه كاهش آلودگی هوای تهران با اشاره به دستور رئیس جمهوری برای جایگزینی خودروهای فرسوده، اضافه كرد: نیاز به تامین منابع مالی یكی از موانع اجرای این طرح است كه با دستور رئیس جمهوری حل شده و باید تلاش نماییم طرح به صورت ویژه در تهران عملیاتی شود.
وی، جلب مشاركت مردم را از اقدامات مهم در این زمینه برشمرد و اظهار نمود: این طرح وظیفه سنگینی را بر دوش مسئولان در زمینه تشویق مالكان خودروهای فرسوده قرار داده كه صدا و سیما، فرمانداری، راه و شهرسازی، پلیس راهور و شهرداری های استان باید دراین زمینه همكاری جدی د اشته باشند.
استاندار تهران با اشاره به اینكه طرح جایگزینی خودروهای فرسوده بر مبنای مصوبه دولت ظرف سه تا چهار سال آینده اجرا می شود، اضافه كرد: با نوسازی خودروهای فرسوده 70 درصد مشكل آلودگی هوای تهران حل می گردد.
رئیس كارگروه كاهش آلودگی هوای تهران در ادامه این جلسه اظهار نمود: 90 درصد بنزین توزیع شده در تهران دارای استاندارد یورو4 است اما به علت فرسودگی خودروها و احتراق نامناسب، دود و آلودگی بوجود می آورد.

* احداث نیروگاه های پاك كلید می خورد
معاون عمرانی استانداری تهران هم در این جلسه از بررسی طرح احداث نیروگاههای خورشیدی در شهرستان های استان اطلاع داد و اظهار داشت: فرمانداری ری به نمایندگی از سایر فرمانداری ها مسئولیت پیگیری این مورد و اختصاص زمین مناسب به طرح ساخت نیروگاه های خورشیدی را بر عهده خواهد داشت.
احمد تواهن اضافه كرد: با عنایت به اینكه آلاینده گوگرد در بنزین توزیعی تهران بیش از اندازه استاندارد گزارش شده، نمونه برداری از جایگاه های عرضه سوخت (بنزین و گازوئیل) توسط اداره كل استاندارد و اداره كل محیط زیست تا 2 هفته آینده انجام می گردد.
وی اظهار نمود: برخورد با كامیون های فرسوده و فاقد معاینه فنی در زمستان امسال سه برابر افزایش یافت كه نتیجه آن كاهش 15 درصدی ذرات آلاینده هوا در یك ماه گذشته بوده است.
تواهن با اشاره به تردد پنج برابری خودروها نسبت به ظرفیت ترافیكی پایتخت، اظهار داشت: بر همین مبنا تمدید ممنوعیت تردد كامیون های آلاینده در شهر تهران تا آخر امسال تمدید شده است.
بر اساس گزارش سایت شركت كنترل كیفیت هوای تهران، كیفیت هوای پایتخت امسال در 103 روز آلوده، 218 روز سالم و 13 روز هم پاك بوده است.
تهرام/ 9754**1625


1396/11/29
14:00:15
5.0 / 5
4646
تگهای خبر: خودرو , دام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان