نفع ایران در تجارت با چین

نفع ایران در تجارت با چین یاری كالا: اتاق مشترك بازرگانی ایران و چین از رشد ۲۷ درصدی صادرات غیر نفتی ایران در ۱۱ ماهه سال ۲۰۱۷ اطلاع داد.


به گزارش یاری كالا به نقل از ایسنا، طبق اعلام اتاق مشترك بارگانی ایران و چین صادرات غیر نفتی ایران به چین از نظر ارزش و وزن به ترتیب ۲۷. ۱ و ۲۷. ۷ درصد نسبت به ۱۱ ماهه ۲۰۱۶ رشد داشته است.
بر این اساس تراز تجاری ۱۱ ماهه ۲۰۱۷ در مقایسه با سال قبل به ۴۰۰ میلیون دلار رسیده است. همینطور در ۱۱ ماهه ۲۰۱۷ ارزش صادرات ایران به چین ۲۸. ۸ درصد در مقایسه با دوره مشابه در ۲۰۱۶ افزایش داشت.
صادرات نفت ایران به چین هم در این دوره برابر ۱۰. ۸ میلیارد دلار بود كه نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۶ با ۲۸. ۵ درصد افرایش مواجه بوده است.
این در حالی است كه میزان تجارت دو كشور در ۹ ماه اول سال جاری میلادی بالغ بر ۲۷ میلیارد دلار بوده كه تراز تجاری ۵۴۰ میلیون دلار به نفع ایران بوده است.
در این دوره ۱۳. ۸۸ میلیارد دلار كالا به چین صادر شده كه نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۳ میلیارد دلار افزایش داشته است.
این آمار در شرایطی بدست آمده است كه مقرر است چین اقداماتی در جهت كاهش محدودیت های دسترسی بازار به سرمایه گذاری خارجی و اقداماتی در جهت بازگشایی بخش های تولیدی، خدمات تولیدكننده و مالی انجام خواهد داد.
سرمایه گذاری مستقیم خارجی در سرزمین اصلی چین در ۱۱ ماه نخست سال ۲۰۱۷ با رشد ۸. ۹ درصدی به ۶۲. ۸۰۳ میلیارد یوان (حدود ۱۲۲ میلیارد دلار آمریكا) رسید.


 

1396/10/08
01:26:59
5.0 / 5
4918
تگهای خبر: ارز , تجارت , دام , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان