روسیه دستور کاهش تولید نفت را صادر کرد

روسیه دستور کاهش تولید نفت را صادر کرد یاری کالا: سه منبع صنعتی آگاه روز دوشنبه اعلام نمودند دولت روسیه به شرکتها فرمان داده است تولید نفت را در سه ماهه دوم کاهش دهند تا مطابق با تعهدات مسکو در مقابل اوپک پلاس، دستیابی به هدف تولید 9 میلیون بشکه در روز تا پایان ژوئن، تضمین شود.به گزارش یاری کالا به نقل از ایسنا، الکساندر نواک، معاون نخست وزیر روسیه، اوایل ماه میلادی جاری اظهار داشت: روسیه تولید و صادرات نفت خودرا به میزان ۴۷۱ هزار بشکه در روز دیگر در سه ماهه دوم در هماهنگی با تعدادی از اعضای گروه اوپک پلاس کاهش خواهد داد.

روسیه می خواهد کاهش صادرات را به تدریج کمتر کرده و تنها به کاهش تولید متمرکز شود.

نواک سطح هدف گذاری شده برای تولید را اعلام نکرد. اما اگر این کاهش مطابق با برنامه اجرا شود، تولید به حدود ۹ میلیون بشکه در روز کاهش پیدا خواهدنمود.

این منابع آگاه به رویترز گفتند: دولت روسیه اهداف مشخصی به هر شرکت داده که نیاتش برای عمل به تعهد خود در مقابل اوپک پلاس برای کاهش تولید بمنظور پشتیبانی از قیمت جهانی نفت را نشان میدهد.

منابع آگاه اظهار کردند: این کاهش تولید پیک فصلی تعمیرات در پالایشگاه ها را که خیلی از آنها تولید سوخت را در نتیجه اختلالات و حملات پهپادی اوکراین کاهش داده اند، تسهیل خواهدنمود.

نواک ماه گذشته گفته بود تولید نفت روسیه ۹.۵ میلیون بشکه در روز است.

تولید نفت و میعانات گازی روسیه در نتیجه اقدامات هماهنگ با اوپک، از اوج سالانه ۱۱.۷ میلیون بشکه در روز در سال ۲۰۱۹، به حدود ۱۰.۸ میلیون بشکه در روز در ماه های اخیر کاهش پیدا کرده است.

روسیه بعد از شروع حمله نظامی به اوکراین در فوریه سال ۲۰۲۲ تصمیم گرفت آمار مربوط به تولید نفت خودرا منتشر نکند و خیلی از داده ها را بعد از این حمله محرمانه کرد. طبق آمار منابع آگاه و محاسبات رویترز، تولید نفت روسیه در ماه های آوریل، مه و ژوئن، به ترتیب، به میزان حدود ۳.۶ درصد ۴.۱ درصد و ۴.۹ درصد از سطح تولید مارس کاهش پیدا خواهدنمود که مطابق با وعده روسیه برای کاهش داوطلبانه تولید است.

بر اساس گزارش رویترز، نواک اعلام نموده است روسیه در آوریل تولید خودرا ۳۵۰ هزار بشکه در روز دیگر کاهش خواهد داد و صادرات از سطح مارس به میزان ۱۲۱ هزار بشکه در روز کاسته می شود. تولید در ماه می به میزان ۴۰۰ هزار بشکه در روز و صادرات به میزان ۷۱ هزار بشکه در روز دیگر کاسته می شود. در ژوئن همه کاهش اضافی تولید از محل تولید نفت خواهد بود. این آمار شامل تولید میعانات گازی که نوعی نفت بسیار سبک است و در سال ۲۰۲۳ به حدود ۱.۳ میلیون بشکه در روز رسید، نمی شود.
1403/01/07
10:42:50
0.0 / 5
122
تگهای خبر: تولید , دام , شركت , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان