مجوز چین برای صادرات مواد تراشه سازی

مجوز چین برای صادرات مواد تراشه سازی یاری کالا: به گزارش یاری کالا، وزارت تجاری چین در امتداد شرایط جدید تعیین شده توسط پکن، اعلام نمود: تعدادی از شرکت های چینی مجوز صادرات محصولات گالیوم و ژرمانیوم را دریافت کرده اند.به گزارش یاری کالا به نقل از ایسنا، سخنگوی وزارت تجاری چین اعلام نمود که این وزارتخانه، درخواست های مجوز صادرات برخی از شرکتها را تایید کرده است که طبق شرایط تعیین شده بوده اند.

صادرات ژرمانیوم و گالیوم چین در ماه آگوست که کنترل صادرات روی این مواد شروع شد، کم شد. اما صادرات این دو فلز که در تراشه سازی کاربرد دارند، در ژوئیه که خریداران خارجی پیش از اعمال محدودیت ها به خرید شتافتند، بالا رفته بود.

چین در ژوئیه، محدودیت هایی را برای صادرات هشت محصول گالیوم و شش محصول ژرمانیوم اعلام نمود که از اول ماه آگوست، اجرائی شدند.

محدودیت های مذکور، تازه ترین مرحله در جنگ درحال تشدید بین پکن و واشنگتن بر سر دسترسی به مواد مورد استفاده در ساخت ریزتراشه هایی با فناوری پیشرفته است.

قوانین جدید، صادرکنندگان محصولات ژرمانیوم و گالیوم را ملزم می کند برای اقلام و فناوری هایی با کاربرد دوگانه یا مواردی که کاربردهای نظامی و غیرنظامی دارند، مجوز صادرات دریافت نمایند.

وزارت تجاری چین اعلام نمود که در اواسط ماه آگوست، درخواست هایی را برای صدور مجوز صادرات دریافت کرده است.

بر اساس گزارش رویترز، صادرات ژرمانیوم خام چین در هشت ماهه نخست سال ۲۰۲۳، به ۳۶.۴۸ تن رسید که ۵۸ درصد نسبت به زمان مشابه سال گذشته، رشد داشت، در صورتیکه صادرات گالیوم خام با ۵۸ درصد کاهش در همین مدت به ۲۲.۷۲ تن رسید.
1402/06/31
13:17:37
0.0 / 5
236
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان