رئیس انجمن تولیدكنندگان نوشت افزار عنوان كرد

قاچاق مداد و ماژیک خارجی به کشور

قاچاق مداد و ماژیک خارجی به کشور یاری کالا: یاری کالا: رییس انجمن تولیدکنندگان نوشت افزار با اشاره به این که نوشت افزار بطور 100 درصد در داخل تولید و اقلامی مثل روان نویس، تراش و برخی اقلام دیگر عمدتاً وارداتی هستند، اظهار داشت که چند برابر مصرف داخل و حتی تولید، مداد و ماژیک قاچاق در سطح عرضه وجود دارد.


محمودرضا صنعتگر در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به مشکلات تامین ارز و دپوی قسمتی از مواد اولیه تولید نوشت افزار در گمرک، اشاره کرد: با عنایت به این که مواد اولیه جدید زیادی به دست تولیدکنندگان نرسیده و اکثرا از موجودی های قبلی بهره برده اند، محصول تولید شده نیز افزایش قیمتی پیدا نکرده است.
وی با تأکید بر این که کمبودی در بازار وجود ندارد، اظهار داشت: اقلامی مثل مداد، پاک کن، خودکار، ماژیک، ابزار اندازه گیری، دفتر مشق، کوله پشتی، جامدادی و بطور کلی نوشت افزار بطور ۱۰۰ درصد در داخل تولید می شود. اما اقلامی مثل روان نویس، تراش و برخی اقلام دیگر عمدتاً وارداتی است.
البته بگفته وی تعدادی از اقلامی که تولید داخل آنها بطور کامل نیاز بازار را تامین می کند، به شکل قاچاق به کشور وارد می شود. برای مثال چند برابر مصرف داخل و حتی تولید، مداد و ماژیک قاچاق در سطح عرضه وجود دارد که این وضعیت هم یکی دیگر از مشکلات تولیدکنندگان است. در شرایطی که تولیدکننده باید پروسه طولانی برای تامین ارز طی کند، قاچاقچی به آسانی با ارز آزاد که تفاوت قیمت زیادی هم با ارزی که تولیدکننده اختصاص می یابد ندارد و همین طور بدون پرداخت مالیات و عوارض، کالاها را با سود خوبی در بازار می فروشند.
رییس انجمن تولید کنندگان نوشت افزار درباره ی صادرات در این زمینه نیز اشاره کرد: یکی از با اهمیت ترین مشکلات در بخش صادرات، تامین بموقع کالا برمبنای قرارداد است که باتوجه به روند طولانی تامین مواد اولیه امکان پذیر نیست. بطور کلی توسعه صادرات نیاز به زیرساخت هایی دارد که باید فراهم گردد، اما توان صادرات به لحاظ کیفیت و تنوع تولید، وجود دارد.
منبع:

1402/06/29
09:15:06
0.0 / 5
242
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان