وزیر صمت:

۱۵۰ واحد تعطیل در خراسان رضوی احیا شد

۱۵۰ واحد تعطیل در خراسان رضوی احیا شد به گزارش یاری کالا، خراسان رضوی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در خراسان رضوی ۱۵۰ واحد تعطیل، فعال شدند که نشان دهنده رونق است.


سیدرضا فاطمی امین امروز ۵ فروردین ماه در نشست هم اندیشی فعالان اقتصادی خراسان رضوی در شهرک صنعتی کاویان فریمان با اشاره به اینکه در ۹ ماه اول سال قبل رشد صنعت بیشتر از ۸ درصد بوده است، اظهار نمود: بخش صنعت پیشران توسعه کشور است و بخش معدن از رشد منفی به ۲ درصد رشد رسیده است. خوشبختانه وضعیت تولید در کشور خوب و امیدوارکننده است. در پاییز ۱۴۰۱ به گزارش مرکز آمار رشد صنعت ۱۱.۶ درصد بود که از سال ۹۶ چنین رشدی نداشته ایم.
وی ادامه داد: پاییز ۱۴۰۱ حدود ۲۸ درصد رشد سرمایه گذاری داشته ایم و در ۹ ماه سال قبل ۲۰ درصد رشد سرمایه گذاری در ماشین آلات داشته ایم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان نمود: در خراسان رضوی ۱۵۰ واحد تعطیل، فعال شدند که نشان دهنده رونق است.
به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی خراسان رضوی فاطمی امین ضمن اشاره به این که در اشتغال صنعتی در پاییز ۸ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر مشغول به کار شدند، افزود: تورمی که مردم با آن مواجهند، تورم مصرف کننده است، اما تورم تولیدکننده امروز به ۳۴ درصد رسیده است. تمام شاخصهای کلان سمت وسوی خوبی دارند.
منبع:

1402/01/06
14:19:28
0.0 / 5
167
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , تجارت , تورم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان