دهقانی فیروزآبادی:

پتروشیمی ها در زمینه داروسازی سرمایه گذاری کنند

پتروشیمی ها در زمینه داروسازی سرمایه گذاری کنند به گزارش یاری کالا، مرکزی معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: پتروشیمی ها در زمینه داروسازی سرمایه گذاری کنند.


روح الله دهقانی فیروزآبادی ۱۸ اسفندماه در آیین افتتاح خط تولید مواد اولیه داروی استامینوفن در شرکت کیمیاگران امروز در شهرک صنعتی شازند اظهار داشت: یک کارخانه(کیمیاگران امروز) که ۱۰ میلیون دلار ارزش زیرساخت دارد، ادعا می کند که سالانه ۳۰ میلیون دلار صرفه جویی ارزی خواهد داشت.
وی اشاره کرد: صحبت از زنجیره ارزش مانند صحبت از یک درخت است، صنعت نفت مانند این درخت است. امروز صنایع درخت هایی هستند که دستاورد آنها شکوفه های این درختان خواهند بود و این شرکت امروز یک شکوفه است که می تواند ثمره و ارزش داشته باشد.
دهقانی فیروزآبادی با اعلان اینکه در کشور در همه زنجیره های ارزش مزیت نداریم، اظهار داشت: در بعضی موارد، دانش، زیرساخت و مواد اولیه در اختیار نداریم، اما در زنجیره ارزش دارو (شیمیایی و زیستی) یکی از بزرگترین فرصت های دنیا را در اختیار داریم و در این جهت مواد اولیه، ثروت و سرزمین آماده است و فقط دانش و فناوری نیاز است. در کشور جوانان با استعدادی وجود دارند، بازار برقرار است، زیرساخت موجود و زنجیره های بالادستی مهیاست و حتما فرصت این حوزه، فرصت ویژه سرمایه گذاری بشمار می رود.
وی اشاره کرد: معاونت علمی و فناوری و اقتصاد دانش بنیان کمک می کنند که زنجیره های ارزش حوزه دارو فراهم گردد، همین طور تشکیل صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر پتروشیمی خلیج فارس با ارزش دو هزار میلیارد تومان از محل منابع قانون جهش تولید و اعتبار مالیاتی یکی از فرصت هایی است تا این مجموعه ها را توسعه دهیم. پتروشیمی ها بجای چانه زنی درباب ۵ درصد ارزش عوارض، گمرک و... باید بدانند که ثروت آینده در صنعت داروسازی است و باید در این عرصه سرمایه گذاری کنند.
منبع:

1401/12/18
17:13:28
0.0 / 5
200
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان