وزارت صمت اعلام كرد

تولید پودر دستی متوقف نشده است

تولید پودر دستی متوقف نشده است به گزارش یاری کالا، وزارت صنعت، معدن و تجارت ضمن اشاره به اخباری که به تازگی از قول نایب رییس انجمن صنایع شوینده، بهداشتی و آرایشی ایران در خصوص توقف تولید پودر دستی انتشار یافته، اعلام نموده که پیگیری ها نشان داده است این خبر حقیقت ندارد، اما در رابطه با مشکلات تولیدکنندگان پیرامون قیمت گذاری دستوری و تقاضای افزایش قیمت پاسخی عرضه نکرده است.


به گزارش یاری کالا به نقل از ایسنا، بر مبنای آماری که این وزارت خانه منتشر نموده هم هم اکنون سالانه 240 هزار تن پودر دستی و 160 هزار تن پودر ماشینی در کشور تولید می شود و کمبودی در بازار نیست.
قابل ذکر است به تازگی اخباری از توقف تولید پودر دستی به علت قیمت گذاری دستوری و نبود صرفه اقتصادی انتشار یافته بود.
روز گذشته دبیر سابق انجمن صنایع شوینده، بهداشتی و آرایشی و تولیدکننده در این صنعت به ایسنا گفته بود که واحدهای تولیدی ابتدای سال درخواست افزایش ۴۰ درصدی قیمت را داشتند که با ۲۵ درصد آن موافقت شد. ازاین رو از خرداد ماه به بعد افزایش قیمتی در صنایع شوینده و بهداشتی اعمال نشده است. هم اکنون هم درخواست افزایش قیمت از جانب انجمن درحال پیگیری است که میزان آن برای محصولات مختلف متفاوت می باشد. این درخواست ها به سازمان حمایت عرضه شده و باید به جمع بندی برسند.
وی همینطور تاکید کرده بود که تولیدکنندگان این صنعت در زیان هستند و وضعیت تولیدکنندگان پودر در میان محصولات شوینده سخت تر از سایر تولیدکنندگان است و این تولیدکنندگان زیان بیشتری نسبت به سایر محصولات دارند.
اما وزارت صمت در اطلاعیه خود اشاره ای به این موضوعات و تعیین تکلیف قیمت نکرده است.
منبع:

1401/12/01
12:23:13
0.0 / 5
253
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان