با تلاش فناوران ایرانی؛

ساخت تجهیزات پرورش جلبک در کشور بومی سازی شد

ساخت تجهیزات پرورش جلبک در کشور بومی سازی شد به گزارش یاری کالا، پژوهشگران یکی از شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان با طراحی و ساخت تجهیزات پرورش جلبک، زیر ساخت توسعه این فناوری را در کشور توسعه داده اند.


هومن سعداله، مدیر عامل این شرکت فناور در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینکه ما در حوزه ساخت تجهیزات در رابطه با پرورش و برداشت میکروجلبک ها و تصفیه آب و پساب مشغول به فعالیت هستیم، اظهار داشت: نتایج بررسی های ما نشان میدهد که در کشور در حوزه میکروجلبک ها نواقصی در زمینه تجهیزات داریم؛ بدین جهت تمرکز تحقیقاتی این شرکت بر طراحی و ساخت تجهیزات مرتبط برداشت و پرورش میکروجلبک ها است.
وی افزود: در این جهت تا حالا موفق به طراحی و ساخت دستگاه "پدل ویل" استخر پرورش میکروجلبک، دستگاه های برداشت میکروجلبک اسپیرولینا و همین طور تجهیزات جانبی در مراکز پرورش شدیم و خدماتی را نیز به مشتریان عرضه می نماییم.
سعداله، ارائه مشاوره، سرمایه گذاری، آموزش، تجهیز واحدها و راه اندازی آن و همین طور کمک به فروش و بازاریابی محصولات را از دیگر خدمات فناورانه این شرکت به سایر شرکتها نام برد.
سعداله با اشاره به اهمیت میکرو جلبک ها، اظهار داشت: چند دهه است که در دنیا جلبک ها به عنوان منابع بسیار مفیدی برای انسان، حیوان و محیط زیست شناسایی شده اند؛ بدین جهت پرورش و بهره برداری از آنها در سالهای اخیر رونق یافته است. در ایران نیز به تبع دنیا، این حوزه درحال توسعه است.
منبع:

1401/06/10
10:01:46
0.0 / 5
306
تگهای خبر: آموزش , بازار , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان