شریک جدید تجاری ایران از جنوب آفریقا

شریک جدید تجاری ایران از جنوب آفریقا یاری کالا: به گزارش یاری کالا، اعضای اتاق بازرگانی ایران با هیات تجاری جزیره موریس از کشورهای جنوب آفریقا دیدار و گفت و گو کردند.


به گزارش یاری کالا به نقل از ایسنا، همکاری مشترک، سرمایه گذاری و تجارت بین ایران و موریس بخصوص در حوزه کشاورزی و صنایع تبدیلی بعنوان مهم ترین ظرفیت موجود در کشور موریس، محور دیدار هیات تجاری این کشور با اعضای کمیسیون کشاورزی اتاق ایران بود.
در این نشست محسن امینی، رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق ایران از کشورمان بعنوان سرزمین فرصت ها بخصوص در حوزه کشاورزی و صنایع تبدیلی یاد کرد و اظهار داشت: وجود امکانات برای سرمایه گذاری مشترک و همکاریهای تجاری یکی از نکاتی است که باید مورد توجه دو کشور باشد و ایران در این رابطه شرایط خوبی تعریف کرده که قابلیت بهره گیری دارد.
به باور او آنچه بیشتر از هر چیز اهمیت دارد آگاهی فعالان اقتصادی دو طرف از امکانات و نیازمندی های دو کشور است. از طرفی در ایران دانش و توسعه خوبی در حوزه کشاورزی وجود دارد که می تواند مورد استفاده سایر کشورها همچون موریس برای تعریف فعالیتهای مشترک قرار گیرد.
این فعال اقتصادی تداوم روابط بین فعالان بخش خصوصی دو کشور را ضروری خواند و خاطرنشان کرد: انتظار داریم با تداوم روابط و زنده نگه داشتن تعاملات و حتی فعالیت شبکه ای، سطح تبادلات تجاری بین ایران و موریس را گسترش دهیم.
امینی با بیان این مطلب که ایران از سوی ICC بعنوان هاب اگری فود منطقه شناخته شده است، اعلام نمود: این آمادگی وجود دارد تا در قالب هیات تجاری با هماهنگی اتاق ایران و سفارت ایران در موریس، هیاتی را به این کشور اعزام و نمایشگاه تخصصی برای معرفی توانمندی های ایران در موریس برگزار نماییم.
عضو هیات نمایندگان اتاق ایران همینطور از امکان سفر هیات تجاری موریس به سایر شهرهای ایران به منظور آشنایی با ظرفیت ها و توانمندی های مناطق مختلف کشور اطلاع داد و این امر را ضروری دانست؛ چون که به اعتقاد رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق ایران ظرفیت ‎های بسیاری در سایر استانهای کشور نهفته است که در صورت آشنایی با آنها امکان فعالیتهای گسترده تری بین فعالان اقتصادی دو کشور وجود دارد.
طبق گزارش سایت اتاق ایران، یوسف اسماعیل، دبیرکل اتاق بازرگانی موریس در این جلسه، اظهار داشت: نخستین پیامی که از این دیدارها گرفتم، علاقه مندی فعالان اقتصادی موریس برای همکاری با طرف های ایرانی است و امضای تفاهمنامه بین اتاق های بازرگانی دو کشور تاکیدی بر همین علاقه مندی است که خوشبختانه در قالب همایش تجاری که در اتاق ایران برگزار شد، صورت گرفت.
او تصریح کرد: موریس در حوزه مواد غذایی به غیر از شکر کشوری واردکننده به حساب می آید. این کشور با طوفان های دریایی مواجه می باشد و در روند واردات مواد غذایی و سایر حوزه ها گرفتار چالش های جدی مواجه می باشد. ازاین رو دنبال ایجاد شراکت بین دو کشور هستیم و در این رابطه تنها خویش را محدود به مواد غذایی نمی نماییم بلکه امکان صادرات انواع مواد اولیه و غیره به موریس از ایران وجود دارد.
یوسف اسماعیل افزود: باید دقت کنیم که موریس تنها به تجارت فکر نمی کند بلکه خواهان همکاری مشترک و سرمایه گذاری است و با جدیت این مسیر را دنبال می کند.
علی بخشی، مسئول دفتر نمایندگی ایران در موریس هم با حضور در این جلسه ضمن ابراز خرسندی از حضور نخستین هیات تجاری این کشور در ایران از زمان آغاز روابط بین دو کشور، این رفت وآمدها را برای آشنایی بخش خصوصی و فعالان اقتصادی ایران و موریس از ظرفیت های یکدیگر مهم خواند و خاطرنشان کرد: زمینه های بسیار متنوعی برای همکاری وجود دارد که تنها باید شناسایی شوند. در این رابطه لازم است هیاتی که در ایران حضور دارند از صنایع ایران دیدن کنند و از نزدیک با توانایی های موجود آشنا گردند.
در ادامه اعضای هیات تجاری موریس و طرف ایرانی به معرفی خود و زمینه فعالیت پرداختند و امکانی فراهم گردید تا دو طرف به صورت رودررو با یکدیگر آشنا شده و اطلاعات لازم را با هم ردوبدل کنند.
منبع:

1401/05/24
08:44:49
0.0 / 5
308
تگهای خبر: اقتصاد , تجارت , دام , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان