ماجرای براده های آهن در بسته زعفران چه بود؟

ماجرای براده های آهن در بسته زعفران چه بود؟ به گزارش یاری کالا به تازگی ویدیویی انتشار یافته که در آن نشان داده است داخل یک بسته زعفران و برای سنگین تر شدن وزن آن، براده های آهن ریخته شده است. عضو هیات رییسه شورای ملی زعفران می گوید استفاده از براده آهن برای افزایش وزن بسته های زعفران در برندهای معتبر کذب است.علی حسینی در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: تقلب در زعفران فقط با براده آهن نیست بلکه امکان دارد از سنگ، گیاهان رنگ شده، خاک و... هم استفاده گردد. به عبارت دیگر هر چیزی که منشاء غیر زعفران داشته باشد، تقلب به حساب می آید.

وی افزود: فیلمی که به تازگی پخش شده اقدامی حساب شده برای تخریب خوشنامی یک برند زعفران است و افرادی که این ویدئوها را درست می کنند، قصد تخریب برندهای زعفران را دارند و به شکلی دشمن کشاورزان هستند، چونکه با این کار زحمت کشاورزان هم زیر سوال می رود.

عضو هیات رییسه شورای ملی زعفران افزود: ۱۰ سال است که می گوییم شناسنامه دار کردن زعفران جلوی تقلب در این بخش را می گیرد، چونکه زعفران از نقطه تولید در مزرعه قابل رهگیری خواهد بود و دیگر این که با این اقدام دولت می تواند بداند دقیقاً چقدر زعفران در کشور کشت شده است. ولی متاسفانه فقط در این خصوص حرف و شعار شنیدیم و اقدامی انجام نشده است.

حسینی خاطرنشان کرد: باید دقت کنیم که دیگر در حوزه تولید زعفران در دنیا تنها نیستیم و کشورهای بسیاری درحال رقابت با ما هستند و بدین منظور باید خیلی با برنامه تر و دقیق تر عمل نماییم.

منبع:

1401/05/14
13:49:02
0.0 / 5
421
تگهای خبر: تولید , دام
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان