فروش جهانی خودرو در سراشیبی نزول

فروش جهانی خودرو در سراشیبی نزول یاری کالا: ناظران صنعت اعلام کردند که انتظار می رود کمبود خودرو در نمایندگی ها به سبب مشکلات زنجیره تامین خودروسازان، فروش خرده فروشی خودرو در ایالات متحده را در ماه جولای کم کند.


به گزارش یاری کالا به نقل از ایسنا، مشاوران J.D. Power و LMC Automotive در گزارشی اعلام نمودند که انتظار می رود کل فروش خودرو های جدید شامل معاملات خرده فروشی و غیر خرده فروشی در این ماه نسبت به سال قبل ۵.۷ درصد بعد از تعدیل روزهای فروش کم شود. شرکت تحقیقاتی Cox Automotive کاهش ۱۳ درصدی حجم فروش در ماه جولای را پیش بینی نمود.
خودروسازان با اختلالات زنجیره تامین ناشی از همه گیری کووید-۱۹ همچون مواردی که در نتیجه قرنطینه های اخیر در چین به وجود آمده است، مقابله کرده اند و البته حمله روسیه به اوکراین که این مشکل را شدت بخشیده است.
مشاوران انتظار دارند نرخ سالانه فصلی تعدیل شده برای کل فروش خودرو های جدید در کشور با ۰.۹ میلیون دستگاه در جولای کم شود و به ۱۳.۷ میلیون دستگاه برسد و Cox Automotive پیش بینی می کند که افزایش جزئی در نرخ سالانه فصلی تعدیل شده به ۱۳.۲ میلیون دستگاه برسد اما بگفته مشاوران، کاهش عرضه همراه با تقاضای قوی، منجر به ثبت قیمت معاملات و سودآوری معامله گران شده است.
J.D. Power و LMC Automotive افزودند که صنعت باید برای عرضه محدود تراشه با تولیدکنندگان دیگر مانند سازندگان دستگاه های الکترونیکی رقابت کند و البته همچنان در ماه آگوست به سبب چالش های تهیه، تولید و توزیع محدود خواهد شد اما بگفته مشاوران، کسری عرضه، همراه با تقاضای قوی، منجر به ثبت قیمت معاملات و سودآوری معامله گران شده است.
بگفته آنها، قیمت خودرو های جدید ایالات متحده احتمالاً در جولای نزدیک به سطوح بی سابقه باقی مانده است و انتظار می رود میانگین قیمت معاملات ۱۲.۳ درصد افزایش یابد.
طبق گزارش رویترز، حجم فروش جهانی خودرو در سال ۲۰۲۲ با کاهش ۰.۸ درصدی به ۸۰.۸ میلیون دستگاه برسد و می گویند که با کاهش موجودی باتوجه به قدرت تقاضا، این حجم کاهش پیدا می کند.
شرکت خودروسازی کاکس اظهار داشت که افزایش نرخ بهره و تمایل پایین مصرف کننده نیز می تواند به عنوان یک مشکل برای صنعت در نیمه دوم سال باشد.
منبع:

1401/05/07
13:29:40
0.0 / 5
278
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان