رییس جهاد كشاورزی استان تاكید كرد

لزوم راه اندازی خط تولید تراکتور در خوزستان

لزوم راه اندازی خط تولید تراکتور در خوزستان به گزارش یاری کالا خوزستان رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان اظهار داشت: استان خوزستان بزرگترین استان از لحاظ کشاورزی است و نیاز به راه اندازی خط تولید تراکتور در این استان وجود دارد.خدارحم امیری زاده در آئین افتتاح دهمین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات و تجهیزات کشاورزی که امروز(۲۷ بهمن ماه) در اهواز برگزار شد، اظهار نمود: این نمایشگاه نسبت به نمایشگاه های قبل دو خصوصیت بسیار مهم دارد؛ هرسال نمایشگاه در این محل بر پا می شد و به علت شیوع کرونا در سال قبل نتوانستیم این نمایشگاه را بر پا نماییم اما سال جاری این نمایشگاه به نحو بسیار مطلوب بر پا شد.

به گزارش یاری کالا به نقل از ایسنا، وی با اشاره به اینکه نمایشگاه های سال قبل به صورت عمومی برگزار می شد اما سال جاری به صورت تخصصی برگزار شد، اضافه کرد: ۸۵ تولید کننده که در این نمایشگاه غرفه دایر کردند، آخرین تکنولوژی، فناوری و سیستم های نوین خویش را در این نمایشگاه عرضه دادند. وجود این نمایشگاه ها برای کشاورزی کشور و استان بسیار مناسب می باشد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان اظهار داشت: خصوصیت دوم این نمایشگاه این است که همزمان با آغاز به کار نمایشگاه، برای نخستین بار مسئولین فناوری و مکانیزه تمام استان ها در این نمایشگاه حضور دارند و این نمایشگاه، موقعیت خوبی برای تولیدکنندگان و موسسه های داخلی است تا تولیدات خویش را به عرصه ظهور برسانند و آخرین دستاوردهای خویش را در معرض دید کارشناسان و کشاورزان قرار دهند تا بتوانند از این فناوری ها استفاده کنند.

امیری زاده با اشاره به اینکه این تکنولوژی ها کاهش هزینه های کشاورزی و امنیت غذایی و پایداری آن در کشور بسیار موثر است، خاطرنشان کرد: امروزه به تکنولوژی و فناوری نیاز داریم و خریدهایی که کشاورزان و خریداران در این نمایشگاه دارند بطور قطع تخفیفاتی را هم خواهد داشت. همینطور تبادل اطلاعات فنی بین کارشناسان و کشاورزان و تولیدکنندگان هم مفید و مهم می باشد.

وی با اشاره به اینکه بالاترین پتانسیل و ظرفیت کشاورزی در خوزستان وجود دارد، افزود: خوزستان قطب کشاورزی است و بیشتر از ۲.۲ میلیون هکتار اراضی مستعد کشاورزی دارد. اگر خوزستان ۱۷.۸میلیون تن تولیدات کشاورزی دارد، بخاطر کشاورزان پیشرو و هوشمند خود است که فناوری ها و تکنولوژی ها را به کار گرفته اند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با اشاره به اینکه هیچ راهی جز وارد کردن تکنولوژی به کشاورزی وجود ندارد، اظهار داشت: امیدوار هستم که به نحو شایسته و خوبی، استقبال از این نمایشگاه صورت گیرد. اغلب تکنولوژی های حاضر در این نمایشگاه تولید داخل کشور هستند و تولیدکنندگان ما تلاش کردند تا تکنولوژی های حوزه کشاورزی را بومی کنند.

امیری زاده بیان نمود: از نظر کمی در زمینه ماشین آلات کشاورزی، تجهیزات و ادوات دنباله بند مشکل خاصی وجود ندارد و در زمینه کیفیت هم کشاورزان ما حرف برای گفتن دارند؛ کیفیت محصول برای ما خیلی مهم می باشد و از کشاورزان می خواهیم بر روی کیفیت کار کنند.

وی ضمن اشاره به ضرورت راه اندازی خط تولید تراکتور در خوزستان بیان نمود: استان خوزستان بزرگترین استان از لحاظ کشاورزی است و نیاز به راه اندازی خط تولید تراکتور در این استان وجود دارد. هم اکنون شاید هزاران نفر از متقاضیان ماشین الات و ادوات کشاورزی استان در صف خرید ایستاده اند و این مورد سبب بر هم خوردن زمان بندی های طلایی در کشت و در نتیجه کاهش راندمان می شود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان اضافه کرد: ان شاالله بتوانیم در خوزستان خط تولید ماشین آلات و ادوات کشاورزی مناسبی را داشته باشیم. استان خوزستان در تولید ادوات کشاورزی حرف برای گفتن دارد و در خیلی از شهرستان های استان مانند دزفول، تولید ماشین آلات کشاورزی فعال است و تولیداتی با کیفیت و مناسب را دارند.

منبع:

1400/11/28
19:45:07
0.0 / 5
313
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان