خوانساری مطرح كرد

آمادگی اتاق بازرگانی جهت کمک به بورس

آمادگی اتاق بازرگانی جهت کمک به بورس به گزارش یاری کالا رئیس اتاق بازرگانی تهران می گوید که این تشکل بخش خصوصی آمادگی دارد تا در تمامی بخش ها به بهبود شرایط بازار سرمایه کمک نماید.


به گزارش یاری کالا به نقل از ایسنا، مسعود خوانساری امروز(شنبه) در نشست اعضای اتاق بازرگانی تهران با رئیس سازمان بورس، اظهار نمود: یکی از معضلات مهمی که بازار سرمایه ایران با آن رو به روست دخالت مستقیم دولت در این بازار است. با وجود آنکه سازمان بورس یک سازمان غیردولتی بشمار می رود اما ما شاهد مداخله دولت در امور آن هستیم که بخشی از مشکلاتی که امروز این بازار با آن مواجه می باشد تحت تأثیر همین دخالت رخ داده است.
وی با اشاره به اینکه با در کنار هم قرار گرفتن بورس و اتاق بازرگانی میتوان انتظار داشت که لااقل بخشی از مشکلات این بازار حل شود، تصریح کرد: بعضی از مشکلات سازمان بورس به شکل مستقل امکان حل شدن ندارد اما اتاق بازرگانی امکان مطرح کردن آنها و انجام پیگیری های لازم برای حل این معضلات را خواهد داشت.
رئیس اتاق بازرگانی تهران افزود: نظرات بخش خصوصی باید در زمان اتخاذ تصمیمات جدید لحاظ شود. این بخش با عنایت به تجربه ای که در حوزه های مختلف اقتصادی دارد، بطور قطع نظرات کارگشا و مهمی را در ارتباط با سیاست های جدید خواهد داشت و در صورت استفاده بموقع از این نظرات، جلوی خیلی از مشکلات در آینده گرفته خواهد شد.
به قول خوانساری، یکی از خواسته های بخش خصوصی از رئیس سازمان بورس، پیشگیری از اعلام دستوری فروش یا عدم فروش سهام از جانب دولت می باشد که در سالهای گذشته به بازار سرمایه و اعتماد سهامداران صدمه جدی وارد کرده است.
وی تصریح کرد: اقتصاد ما در سالهای گذشته با مشکلات و محدودیت های جدی مواجه بوده و به نظر می آید بخش مهمی از این محدودیت ها امسال و سال آینده هم ادامه پیدا کند. ازاین رو بخش خصوصی و به صورت خاص اتاق تاجر آمادگی دارد تا نظرات و کمک های خویش را برای بهبود شرایط اقتصادی عرضه کند و در این بین بورس هم یکی از بخش هایی است که می تواند روی کمک بخش خصوصی حساب باز کند.1400/09/13
16:24:26
0.0 / 5
309
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , دام , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان