استاندار مركزی:

هپکو نماد ناکارآمدی در خصوصی سازی

هپکو نماد ناکارآمدی در خصوصی سازی مرکزی استاندار مرکزی اظهار داشت: مدیریت و حاکمیت وظیفه تأمین چند مولفه همچون عدالت، رفاه و امنیت را بر عهده دارد، بر این اساس دیوان سالاری استان مرکزی را به نفع عدالت و امنیت و رفاه مردم استان می شکنیم.


فرزاد مخلص الائمه روز شنبه ۶ آذر در جلسه هیئت رئیسه فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی با تشکل های کارگری و کارفرمایی استان مرکزی اظهار نمود: مباحث کارگری استان مرکزی بعنوان یک استانی که قطب صنعتی کشور است و در دیگر حوزه ها هم ظرفیت هایی دارد، تنها در ارتباط با اراک نیست و کل استان را در بر میگیرد، در بعضی شهرهای استان کمبود نیروی کار داریم، همه مسائل اراک هم محدود به حدفاصل دروازه تهران تا سه راهی خمین و همه مسائل کارگری هم محدود به آذرآب و هپکو نیست گرچه هپکو نماد ناکارآمدی در خصوصی سازی است و مسائل آن باید به شکل جدی دنبال شود.
وی اضافه کرد: صنعت استان و صنایع بزرگی که نماد صنعت استان شده اند، شرایط خاص خویش را دارند و مسائل آنها باید به صورت ویژه دنبال شود. مشکلات اقتصادی در کشور و در استان بموقع تصمیم گیری نمی گردد بنابراین انباشت مشکلات صورت می گیرد و بعدا در شرایطی قرار می گیریم که دیگر امکان حل یکپارچه مشکلات مهیا نخواهد شد و کشور در حوزه تحریم داخلی به این شرایط امروز می رسد.
استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: اگر خصوصی سازی در کشور گرفتار فساد شده و کار به جایی رسیده که بخش زیادی از بدنه مدیریت کشور از این فرایند ناامید و پشیمان شده اند، چاره هایی داشته و دارد و هنوز هم میتوان با راهکارهایی این مشکلات را رفع کرد، مجلس می تواند با یک ماده واحده عرصه و زمین را از خصوصی سازی خارج کند. در حوزه کارت
بازرگانی هم مفاسدی که اقتصاد کشور را گرفته عموما با یک نیم خط تصمیم گیری در حوزه قانونگذاری و مقررات گذاری در دولت قابل حل است.
مخلص الائمه خطاب به سازمان ها و شرکتهای دولتی وابسته به دولت بیان نمود: امیدواریم زنگ آخر ریخت و پاش در شرکت هایی که حقوق معوق دارند زده شود که البته این زنگ در روز معارفه بنده هم اعلام گردید و با قدرت هم این مهم را پیگیری خواهیم کرد، اجازه نمی دهیم شرکتهای درگیر با چنین مشکلی، ریخت و پاش کنند که این مهم در استانداری هم در حال انجام می باشد.
وی افزود: هرآنچه در استان مرکزی قابلیت تولید دارد، اگر در کشور وارد شود حتما با قدرت و با استفاده از ابزار قانون و ابزار موجود در ماده ۲۳ قانون پشتیبانی از کالای ایرانی آنرا پیگیری خواهیم کرد و معطل مدعی العموم هم نخواهیم ماند. در مورد هپکو هم این اقدام را انجام دادیم، بیشتر از ۲۲ سال است که بنده با هپکو در ارتباط هستم، هپکو آماده حرکت است و تنها نیازمند اصلاح مدیریتی و سهامداری و برخورد با رانت خواران فاسد است.
استاندار مرکزی تصریح کرد: تاسیس شرکت هایی در ابعاد ۴ یا ۵ هزار نفر در اقتصاد ایران منتفی است و چنین شرکت هایی ساخته نخواهد شد، حالا شرکت هایی هستند که همانند ماشین سازی ۴ هزار نفر نیرو داشته اند که هم اکنون نیروهای آنها به جهت مشکلاتی همچون مشکلات بانکی و تحریم و... به کمتر از ۲ هزار نفر رسیده است.
مخلص الائمه بیان نمود: رفع مشکلات بنگاه های اقتصادی و کارگری در استان چاره اقتصادی و مدیریتی دارد و چاره امنیتی و سیاسی نیاز ندارند، تا هم اکنون هم در مقابل این که بسیاری از این موارد در شورای تأمین رسیدگی شود مقاومت کردیم. مدیریت و حاکمیت وظیفه تأمین چند مولفه همچون عدالت، رفاه و امنیت را بر عهده دارد، دیوان سالاری استان مرکزی را به نفع عدالت و امنیت و رفاه مردم استان می شکنیم.
وی خاطرنشان کرد: تولید آند در استان کار درحال پیگیری است تا موانع موجود در این راه همچون مسائل زیست محیطی و احیانا دست های پشت پرده برداشته شود. در حوزه های صنعتی دنبال کردن بازارهای اقتصادی را سفارش می نماییم. بزودی دیپلماسی اقتصادی استان مرکزی را فعال می نماییم و ساختاری هم تصویب می شود که طی این ساختار زمینه صادرات تولیدات صنعتی استان مهیا شود.1400/09/06
21:08:48
0.0 / 5
482
تگهای خبر: ابزار , اقتصاد , بازار , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان