3 خانه خلاق و نوآوری تخصصی در تهران افتتاح می شود

3 خانه خلاق و نوآوری تخصصی در تهران افتتاح می شود یاری کالا: سه خانه خلاق و نوآوری تخصصی با هدف تقویت زیست بوم صنایع فرهنگی و خلاق و کمک به تسهیل و تسریع شکل گیری شرکت های خلاق با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری افتتاح می شود.به گزارش یاری کالا به نقل از ایسنا، پرویز کرمی، رئیس ستاد اجرائی سازی سند ملی فناوری های نرم و توسعه صنایع خلاق با اشاره به اینکه این خانه های خلاق و نوآوری با هدف جذب ایده های خلاقانه برای ایجاد کسب وکار و تجاری سازی محصولات و صنایع فرهنگی و شکل گیری شرکت های خلاق، افتتاح می شود، افزود: ستاد فناوری های نرم و توسعه صنایع خلاق در برای کمک به توسعه اقتصاد خلاق، پشتیبانی از شکل گیری و توسعه طرح و کسب وکارهای مبتنی بر خلاقیت، نوآوری و فناوری را در دستور کار قرار داده است.

دبیر ستاد فناوری های نرم وتوسعه صنایع خلاق به پشتیبانی از ایجاد و گسترش زیرساخت های توسعه دهنده صنایع خلاق اشاره نمود و اضافه کرد: این سه خانه خلاق و نوآوری، روز شنبه هشتم آبان ماه جاری در قالب سیاست ها و اهداف معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری افتتاح خواهند شد.

کرمی با اشاره به نقش اثرگذار شرکت های خلاق در رونق زیست بوم نوآوری و تولید ناخالص ملی، اظهار داشت: دراین زمینه، خانه های خلاق و نوآوری بعنوان یکی از هسته های مهم کمک به تسهیل و تسریع ایده و طرح های خلاقانه، نوآورانه و تیم های آنها برای ایجاد کسب وکار و تجاری سازی محصولاتشان مطرح است که برنامه آن توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اجرائی می شود.

افتتاح ۳ خانه خلاق و نوآوری تخصصی در تهران

رییس ستاد اجرائی سازی سند ملی فناوری های نرم و توسعه صنایع خلاق با اشاره به محوریت فعالیت خانه های خلاق تازه تاسیس، اظهار داشت: افتتاح نخست، مربوط به خانه خلاق و نوآوری راه ابریشم است که در زمینه فناوری و نوآوری های آموزشی فعالیت دارد و از ظرفیت استقرار ۱۰ شرکت خلاق برخوردارست.

وی با اشاره به اینکه افتتاح دوم به خانه نوآوری تولیدمحتوا، پویانمایی و رسانه هم آرا اختصاص دارد، افزود: این خانه خلاق و نوآوری، در زمینه تولیدمحتوا، پویانمایی و رسانه فعالیت دارد. این خانه نوآوری ظرفیت استقرار ۶ تیم مستقر و ۱۰ تیم دورکار خلاق را دارد.

کرمی با اشاره به سومین افتتاح مربوط به خانه خلاق و نوآوری کودک، نوجوان و خانواده دانادل، اظهار نمود: حوزه فعالیت این خانه خلاق و نوآوری؛ کودک، نوجوان و خانواده است که ۶ تیم خلاق را میزبانی می کند.

راه اندازی ۷۰ خانه خلاق و نوآوری

بنابر اعلام معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دبیر ستاد فناوری های نرم وتوسعه صنایع خلاق با اشاره به اینکه اکنون در کشور حدود ۱۴۰۰ شرکت خلاق فعال می باشند، اظهار نمود: راه اندازی خانه های خلاق و نوآوری اقدامی برای بسط فعالیت این شرکتها و رونق تولید محصولات آنها است. همین طور هم اکنون حدود ۷۰ خانه خلاق و نوآوری در کشور به راه افتاده است.

منبع:

1400/08/06
12:38:11
0.0 / 5
341
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , دام , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان