تغییرات قیمت در كالاهای خوراكی

تغییرات قیمت در كالاهای خوراكی به گزارش یاری كالا در هفته ابتدایی مهرماه نوسان عمده كالاهای خوراكی در كاهش قیمت صورت گرفت.به گزارش یاری كالا به نقل از ایسنا، آمارهایی كه بانك مركزی از متوسط قیمت خرده فروشی برخی مواد خوراكی در هفته منتهی به هفتم مهرماه منتشر كرد نشان داده است در گروه لبنیات تقریبا ثبات قیمت در اغلب محصولات دیده می گردد و تنها پنیر غیرپاستوریزه است كه حدود ۰. ۷ درصد كاهش دارد.

تخم مرغ كالایی است كه بیشترین كاهش قیمت را در دوره مورد بررسی داشته و تا ۴. ۲ درصد در قیاس با هفته پایانی شهریورماه ارزان شد. هر شانه تخم مرغ حدود ۹۵۰۰ تا ۱۲ هزار تومان فروش رفت.

برنج دیگر كالای اساسی خوراكی است كه ثبات قیمت داشته و ارزانی یا گرانی در آن ثبت نشد، ولی در گروه حبوبات متوسط كاهش ۳. ۶ درصدی قیمت ثبت شده و اقلام آن بین یك تا ۶. ۴ درصد ارزان شد.

در گروه گوشت ها، گوشت قرمز به طور متوسط حدود ۰. ۲ درصد افزایش قیمت دارد و هر كیلو گوشت گوسفند با استخوان تا ۴۵ هزار و ۲۸۰ تومان و گوشت گاو و گوساله بی استخوان تا ۴۱ هزار و ۵۲۰ تومان فروش رفت. همینطور برای گوشت مرغ كاهش ۳. ۳ درصدی قیمت ثبت شده و هر كیلو تا ۷۰۹۰ تومان در سطح شهر فروش رفته است.

در هفته ابتدایی مهرماه میوه ۴. ۲ درصد ارزان و سبزی ها تا ۱. ۳ درصد گران شدند. همینطور بهای قند و شكر معادل ۰. ۲ درصد كاهش داشت، ولی قیمت چای خارجی ۰. ۵ درصد و روغن نباتی جامد ۰. ۴ درصد افزایش پیدا كرد، روغن نباتی مایع تغییر قیمتی نداشت. 

1396/07/15
21:02:47
5.0 / 5
6218
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان