رئیس اتاق اصناف مطرح كرد

كمبود منابع مالی برای بازرسی

كمبود منابع مالی برای بازرسی به گزارش یاری کالا رییس اتاق اصناف ایران از مشکل کمبود منابع مالی در زمینه بازرسی آگاهی داد و اظهار داشت: ایجاد قطب اقتصادی در زمینه اصناف یکی از دغدغه های اصلی اتاق اصناف ایران است و تا حالا نیز به سبب این که در این خصوص ظرفیتی در قانون نظام صنفی برای اصناف دیده نشده نتوانستیم به نتیجه برسیم.


به گزارش یاری کالا به نقل از ایسنا، سعید ممبینی اظهار نمود: به دنبال ایجاد قطب اقتصادی قوی در زمینه اصناف هستیم. تشکیل ایجاد قطب اقتصادی در زمینه اصناف یکی از دغدغه های اصلی اتاق اصناف ایران است و تا حالا نیز به سبب این که در این خصوص ظرفیتی در قانون نظام صنفی برای اصناف دیده نشده نتوانستیم به نتیجه برسیم و امیدواریم که با اصلاح قانون نظام صنفی و رایزنی های صورت گرفته، بتوانیم این فرصت را در زمینه اصناف ایجاد نماییم.
وی تاکید کرد: مادامی که اصناف قطب اقتصادی نداشته باشند در زمینه تامین با مشکلاتی روبه رو خواهند بود و اگر این قطب ایجاد شود بطور قطع عملکرد بهتری را در زمینه توزیع شاهد خواهیم بود و همچنین یک شبکه مطمئن توزیع کالا خواهیم داشت.
کمبود منابع مالی در زمینه بازرسی
رییس اتاق اصناف ایران اضافه کرد: عملکرد بازرسی و نظارت اتاق های اصناف کشور قابل تقدیر است؛ مشکلی که در زمینه بازرسی داریم کمبود منابع مالی است و همانطور که می دانید اعتباراتی از محل تبصره ۷ ماده ۷۲ از طرف دولت بایستی به اصناف پرداخت می شد، متأسفانه پرداخت نشده و هم اکنون در این دوره هیئت رئیسه سعی کردیم در چند مرحله در امتداد اجرای ماده ۳۱ از محل حق صدور پروانه کسب مبالغی را به اتاق های اصناف جهت تامین هزینه های بازرسی و نظارت واریز نماییم.
وی اشاره کرد: به سبب این که تعزیرات، اطلاع دقیقی از میزان جرائم استانها به تفکیک ارائه نمی کند، با تصمیم هیئت رئیسه مبنای پرداختی به اتاق های اصناف را میزان صدور پروانه کسب اتاق های اصناف قرار دادیم، تا بتوانیم بخش کوچکی از هزینه های واحدهای بازرسی را جبران نماییم و امیدوار هستیم با تحولاتی که در کابینه دولت شکل می گیرد شاهد همکاری بیشتری از طرف دولت باشیم و بتوانیم از این منظر هم کمک بیشتری به بخش بازرسی و نظارت داشته باشیم.
ممبینی با تاکید بر این که اصناف پس از فعالان عرصه سلامت بیشترین همکاری را در دوره کرونا داشتند، اضافه کرد: بیماری کرونا همه کسب وکارها را در همه دنیا تحت تأثیر قرار داد و ما نیز کوشیدیم با حضور فعال در کمیته های مرتبط در ستاد ملی کرونا رسالت و نقش وظیفه اجتماعی اصناف را نشان دهیم و اصناف با همکاری گسترده در تعطیلی بازارها و اعمال محدودیت و هم با تامین و عرضه مناسب کالا در بازار همکاری مؤثر و قابل قبولی داشتند و تمامی نیازهای مردم بدون هیچ نوع کمبودی تامین و ارائه شد.
نرخ نامه ها به روز شود
وی اظهار نمود: اصناف در عرضه کالا سود متعارفی دارند و کالا را با همان سود متعارف عرضه می کنند و در این راستا می بایست نرخ نامه ها به روز شود و مذاکراتی با رییس جمهوری منتخب داشتیم که توقعات و انتظارت جامعه اصناف را مطرح کردیم و یکی از موارد مطرح شده جلوگیری از نرخ نامه های دستوری بود که نرخ ها بر پایه واقعیت و برمبنای محاسبه هزینه تمام شده باشد تا شاهد آرامش بیشتری در بازار باشیم.
منبع:

1400/04/28
07:52:52
0.0 / 5
177
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , دام , عرضه كالا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان