وزیر صمت وعده داد

سرمایه گذاری در اقتصاد مقاومتی به یك میلیون میلیارد تومان خواهد رسید

سرمایه گذاری در اقتصاد مقاومتی به یك میلیون میلیارد تومان خواهد رسید وزیر صمت در آیین امضای تفاهمنامه توسعه سرمایه گذاری اقتصاد مقاومتی با شرکتهای برتر، ارزش موافقتنامه های منعقد شده در این طرح را طی دو مرحله برگزاری تابحال ۴۵۱ هزار میلیارد تومان اعلام نمود و اظهار داشت: اگر شرایط به همین منوال به پیش برود به رقم یک میلیون میلیارد تومان سرمایه گذاری در کشور می رسیم که همین امروز ارزش موافقت نامه های امضا شده ۱۱ میلیارد و ۷۴۰ میلیون دلار است.


به گزارش یاری کالا به نقل از ایسنا، به نقل از شاتا، علیرضا رزم حسینی در مراسم امضای تفاهمنامه توسعه سرمایه گذاری اقتصاد مقاومتی با شرکتهای برتر، اظهار نمود: کشور را باید شرکتهای بزرگ و برتر بسازند، این شرکت ها علاوه بر پشتیبانی از شرکتهای کوچک و متوسط توسعه متوازن در کشور به وجود می آوردند.
بهبود درآمد طبقه متوسط با ورود شرکتهای برتر به عرصه توسعه سرمایه گذاری
وی نتیجه ورود شرکتهای بزرگ و برتر را به عرصه سرمایه گذاری در جهت اقتصاد مقاومتی، بهبود درآمد طبقه متوسط جامعه دانست و خاطرنشان کرد: به فرموده مقام معظم رهبری باید اقتصادی قوی داشته باشیم تا کشورمان قوی باشد، بدون اقتصاد قوی در عرصه های دیگر (فرهنگی، اجتماعی و امنیتی) موفق نخواهیم شد.
۴۵۱ هزار میلیارد تومان موافقتنامه در جهت طرح اقتصاد مقاومتی با شرکتهای برتر
وزیر صمت ضمن اشاره به برگزاری دو مرحله مراسم امضای تفاهمنامه توسعه سرمایه گذاری اقتصاد مقاومتی با شرکتهای برتر، بیان نمود: ارزش موافقتنامه های منعقد شده در این دو مرحله ۴۵۱ هزار میلیارد تومان است و باید شرکتهای بزرگ سرمایه های خویش را در جهت اشتغال و افزایش تولید به کار بگیرند.
معرفی ۱۰۰ شرکت بزرگ و توانمند بعنوان هدف سرمایه گذاری های جدید
رزم حسینی ضمن اشاره به معرفی ۱۰۰ شرکت بزرگ و توانمند بعنوان هدف سرمایه گذاری های جدید اعلام نمود: این طرح به موفقیت نمی رسد مگر این که همه ارکان حکومت در جهت توسعه اقتصادی و افزایش تولید پای کار بیایند. امروز توسعه اقتصاد و توسعه تولید احتیاج به پشتیبانی حکومت دارد (نه تنها دولت) و بنابراین در آیین امضای تفاهمنامه ها دستگاه قضا و استانداران بعنوان نماینده حاکمیت حضور دارند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه معتقدم وزارت صمت باید یک وزارت خانه کوچک (خارج از بروکراسی اداری) باشد، خاطرنشان کرد: نباید مانع سرمایه گذاری شویم و سرمایه گذاران را بعنوان مجاهدان اقتصادی مورد حمایت قرار دهیم. در این زمان بخشنامه های خلق الساعه و شبانه صادر نشد و صدور بخشنامه های روان ساز حوزه تولید را در اولویت قرار داریم.
مزایده فعال سازی ۶۰۰۰ معدن راکد فرصتی برای سرمایه گذاری های جدید
وی ضمن اشاره به دیگر اقدامات انجام شده برای پشتیبانی از ورود سرمایه گذاران به عرصه های تولید، یادآوری کرد: ۶ هزار معدن را بعد از۵۰ سال آزادسازی کردیم و از راه مزایده مطابق قانون با نظارت دستگاههای نظارتی در اختیار افراد دارای اهلیت و صلاحیت قرار خواهیم داد تا آنها را فعال کنند.
تحقق ۷۰ درصدی ساخت داخل در حوزه لوازم خانگی
وزیر صمت در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به توفیقات حوزه تولید، اظهار داشت: در حوزه صنعت لوازم خانگی ۱۵ میلیون عدد پارسال افزایش تولید داشتیم، ۷۰ درصد ساخت داخل افزایش پیدا کرده، ۵۰۰ واحد فعال در صنعت لوازم خانگی فعالیت می نمایند که بعضی از آنها به سمت سه شیفته شدن رفتند.
رزم حسینی با اشاره به اینکه اقتصاد با ورود خط تولید، ماشین آلات، اجزا و قطعات تجهیزات به روز می شود، افزود: از ۳۸ میلیارد دلار واردات پارسال ۲۶ میلیارد دلار کالاهای واسطه ای، خط تولید، مواد اولیه، اجزا و قطعات بودند.
۵.۵ میلیارد دلار کاهش واردات و ۳.۵ میلیارد دلار ساخت داخل
وی ضمن اشاره به حمایت ها از ساخت داخل، اظهار داشت: ۲۲۳۰ تعرفه وارداتی ممنوع شده است، ۵.۵ میلیارد دلار کاهش واردات و ۳.۵ میلیارد دلار ساخت داخل داشته ایم.
صدور کارت ویژه برای تسهیل فرایندهای اداری ۱۰۰ شرکت برتر
وزیر صمت با اشاره به اینکه صادرکنندگان سال قبل کشور را با ارزآوری خود اداره کرده اند، تصریح کرد: قوه قضاییه باید فرش قرمز برای فعالان اقتصادی، سرمایه گذاران و تولیدکنندگان پهن کند و می خواهیم برای ۱۰۰ شرکت برتر کارت ویژه صادر نماییم تا هر وقت لزوم داشت مسئولین را بدون بروکراسی اداری ملاقات کنند. اگر میخواهیم پرونده های قضایی کم شود، زندان ها خالی شود و جرائم امنیتی اجتماعی نباشد باید اقتصادی قوی داشته باشیم، و همه ارکان حکومت موظف به توانمندی سازی اقتصادی هستند. نباید بگذاریم مدیران جسور و شجاع ناامید شوند، باید این مدیران را تقویت کرد، احتیاج به کار مداوم داریم و کشور را مدیران توانمند در کنار شرکت هایشان می سازند.
ایجاد اشتغال ۱۲۴ هزار نفری در بخش صنعت باوجود همه تحریم ها و کرونا
رزم حسینی ضمن اشاره به رشد صنعتی ۷.۵ درصدی در شرایط تحریم و کرونا افزود: در همین شرایط توانستیم ۱۲۴ هزار شغل در بخش صنعت ایجاد نماییم.
به رقم یک میلیون میلیارد تومان سرمایه گذاری در کشور می رسیم
وی همینطور خاطرنشان کرد: اگر شرایط به همین منوال به پیش برود به رقم یک میلیون میلیارد تومان سرمایه گذاری در کشور می رسیم که در همین امروز ارزش موافقت نامه های امضا شده ۱۱ میلیارد و ۷۴۰ میلیون دلار است. بسته مالی وزارت صمت خارج از شبکه بانکی شروع شده است.
گفتنی است که امروز با حضور وزیر صمت، استانداران، نمایندگان مجلس و مسئولین دستگاه قضایی و فعالان بخش خصوصی در دومین مرحله از طرح اقتصاد مقاومتی با شرکتهای برتر ۳۰۰ هزار میلیارد تومان تفاهمنامه سرمایه گذاری میان وزارت صمت و پنج شرکت بزرگ در ۱۰۱ مبحث و طرح به امضا رسید.1400/02/30
22:59:04
0.0 / 5
632
تگهای خبر: ارز , اشتغال , اقتصاد , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان