صالحی:

با تغییر در سیاست ها، رویه ها و روش ها می توان بازار بورس را نجات داد

با تغییر در سیاست ها، رویه ها و روش ها می توان بازار بورس را نجات داد به گزارش یاری کالا یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به وضعیت نابسامان بازار سرمایه خطاب به وزیر اقتصاد اشاره کرد: با تغییر رئیس بورس هیچ اتفاقی نمی افتد بلکه با تغییر در سیاست ها، رویه ها و روش ها می توان بازار بورس را نجات داد.


به گزارش یاری کالا به نقل از ایسنا، مسلم صالحی نماینده مردم اقلید در مجلس در نطق میان دستور جلسه علنی امروز مجلس ضمن تیریک به مناسبت ولادت حضرت رهرا(س) و شروع دهه فجر انقلاب اسلامی اظهار داشت: شما نمایندگان همیشه مدافع قشر فرهنگیان بوده اید، ولی در این میان قشر فراموش شده نیروهای خدماتی سالیان سال منتظر تبدیل وضعیت هستند، درباب اعمال مدرک تحصیلی و وضعیت حقوق و مزایای این قشر هیچ تصمیمی اتخاذ نشده است، در مورد افزایش حقوق این قشر ورود کنید، یک نیروی خدماتی با دو میلیون ۵۰۰ هزار تومان حقوق چه کند؟
ایشان سپس خطاب به وزیر آموزش و پروش بیان کرد: سیاست زدگی در بدنه دانشگاه فرهنگیان بیداد می کند، شما تمام اختیارات را از دانشگاه فرهنگیان گرفته اید و آنرا به یک شورایی در مرکز و تهران منوط کرده اید، در آن شورا فقط یک نفر تعیین کننده است، بگویید نقش آقای زرافشان و نقش آقای امامی بعنوان مشاور شما در عزل و نصب ها چیست؟ چگونه است در یک کمیته انتصابات ۴ نفر با یک تغییر موافق هستند ولی فقط به سبب رای مخالف آقای زرافشان تمام تصمیم های آن شورا زیر سوال می رود؟
این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به پذیرفته شدگان آزمون ماده ۲۸ بیان کرد: این عزیزان آبان ماه سال قبل امتحان دادند، اگرچه پذیرفته شدند و مراحل گزینش آنها نیز طی شده است ولی می گویید به سبب نبود ظرفیت در دانشگاه فرهنگیان این افراد حق ورود ندارند، این مساله را پیگیری کنید.
نماینده مردم اقلید در مجلس در ادامه خطاب به وزیر اقتصاد متذکر شد: با تغییر رئیس بورس هیچ اتفاقی نمی افتد بلکه با تغییر در سیاست ها، رویه ها و روش ها می توان بازار بورس را نجات داد، بماند که شما چه کسی را با چه خاصیت هایی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار کردید. به سبب برخی سیاست های غلط امروز سرمایه های مردم برباد رفته است، نمایندگان تذکر دادند و رئیس مجلس و کمیسیون تخصصی ورود کردند، بگویید که به دنبال این تذکرات چه اقدامات مثبتی برای بازار سرمایه انجام دادید؟
صالحی خطاب به وزیر نیرو اظهار داشت: آقای اردکانیان، علت الزام کردن کشاورزان به خرید کنتورهای هوشمند آن هم فقط از ۴ یا ۵ در سطح کشور چیست؟ آیا احساس نمی کنید رانتی در پس این موضوع وجود داشته باشد؟ چه دلیلی دارد که یک کشاورز برای تمدید پروانه بهره برداری باید دو تا سه بار کنتور هوشمند از یک شرکت خاص بخرد و هر مرتبه ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومان هزینه کند؟ به این مساله ورود کنید تا حیثیت و آبروی وزارت نیرو خدشه دار نشود.
وی در بخش دیگر بیان کرد: یک دفعه که شده برای همیشه وضعیت نیروهای شرکتی را تعیین تکلیف کنید، اگر قانون اجازه می دهد نیروی شرکتی بکارگیری شود اگر اجازه نمی دهد چرا موردی اقدام می کنیم؟ مزایا و معایب بکارگیری نیروهای شرکتی را بیان کنید، آیا بکارگیری نیروهای شرکتی صرفه جویی مالی را برای دولت به همراه داشته است؟ همان پول را در قبال حقوق و مزایا به شرکتی می دهید و شرکت مبلغ عمده آنرا برمی دارد و مبلغ ناچیزی را به نیروهای شرکتی می دهد، این مساله را بررسی کنید و اجازه ندهید حق و حقوق نیروهای شرکتی تضییع شود.

منبع:

1399/11/15
18:18:38
0.0 / 5
578
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , حقوق , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان