احتمال افزایش 15 درصدی قیمت دستمال كاغذی

احتمال افزایش 15 درصدی قیمت دستمال كاغذی دبیر انجمن صنایع سلولزی و بهداشتی ایران از احتمال افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی قیمت دستمال کاغذی به دنبال موافقت سازمان حمایت با افزایش قیمت مواد اولیه این محصول اطلاع داد و اظهار داشت که در صورت اجرای افزایش قیمت تیشو قیمت هر بسته دستمال کاغذی به ۱۰ هزار تومان می رسد.


زالی، دبیر انجمن صنایع سلولزی و بهداشتی ایران در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به این که یکی از مواد اولیه اصلی تولید دستمال کاغذی، تیشو است، اظهار داشت: هم اکنون ۱۰ کارخانه تولید تیشو در کشور فعالیت می کند و مواد اولیه را در اختیار ۲۰۰ تولیدکننده محصولات سلولزی قرار می دهد. اخیراً یکی از شرکتهای تولیدکننده تیشو درخواست افزایش قیمت ۲۲ درصدی به سازمان حمایت داده که با آن موافقت شده و روز گذشته هم قیمت های جدید به تولیدکنندگان محصولات سلولوزی ابلاغ گردیده است.
بنابراین به قول وی قیمت تیشو از ۲۳ هزار و ۳۸۰ تومان به ۲۹ هزار تومان رسیده است.
دبیر انجمن صنایع سلولزی و بهداشتی ایران در پاسخ به سوال علت این افزایش قیمت اظهار بی اطلاعی کرد و اظهار داشت که این افزایش قیمت تیشو ۱۵ تا ۲۰ درصد بر قیمت دستمال کاغذی تأثیر می گذارد، اما بازار کشش این افزایش قیمت را ندارد، چون که قدرتی خریدی وجود ندارد. به طورکلی قیمت تیشو از نیمه دوم سال قبل تابحال ۱۱۵ درصد افزایش قیمت داشته است.
به گفته وی بر این اساس قیمت هر بسته ای ۲۰۰ برگی دستمال کاغذی از ۷۸۰۰ تومان به ۱۰ هزار تومان می رسد.
افزایش ۲۰ درصدی تقاضای دستمال کاغذی با کرونا
دبیر انجمن صنایع سلولزی و بهداشتی ایران در انتها از افزایش ۲۰ درصدی تولید دستمال کاغذی به دنبال شیوع کرونا اطلاع داد و اظهار داشت: کل تولید تیشوی کشور سال قبل ۱۶۰ هزار تن بوده و پیشبینی می شود تا آخر سال جاری حدودا ۲۰ درصد افزایش یابد.
علیرضا یزدان پناه، عضو انجمن صنایع سلولزی و بهداشتی ایران هم در گفتگو با ایسنا، از موافقت سازمان حمایت با افزایش قیمت تیشو انتقاد نمود و اظهار داشت: ۳۰ دیماه سازمان حمایت با افزایش ۲۲ درصدی قیمت تیشو موافقت کرده، اما در چنین شرایطی تولیدکنندگان دستمال کاغذی توان ادامه فعالیت نخواهند داشت. به نظر می آید سازمان حمایت نزدیک شدن عید، کاهش قدرت خرید مردم و شرایط به وجود آمده ناشی از شیوع کرونا را نادیده گرفته است.
سازمان حمایت توضیح دهد
وی همینطور با اشاره به اینکه محصولات سلولزی با سلامت جامعه سروکار دارد از مقامات مسئول همچون وزیر صنعت، معدن و تجارت خواست از افزایش قیمت تیشو جلوگیری کند تا سبب تعطیلی واحدهای تولیدی و فشار مضاعف به مردم نشود.
این تولید کننده دستمال کاغذی همینطور در پاسخ به سوالی درباره دلیل افزایش قیمت تیشو خاطرنشان کرد: به نظر می آید هیچ دلیل برای افزایش قیمت وجود ندارد. به صورت کلی تولید کنندگان تیشو عمدتا برای شش ماه ذخیره دارند، اما بلافاصله با افزایش قیمت ارز محصولات خویش را گران می کند. به نظر می آید حالا که با کاهش قیمت دلار از آنها انتظار می رود قیمت خویش را کاهش دهند دست پیش گرفته اند!
وی در انتها از سازمان حمایت خواست که درباره این تصمیم توضیح دهد و اظهار داشت: در این میان معلوم نیست که سازمان حمایت به چه دلیل بدون در نظر گرفتن مصالح مصرف کننده با پیشنهاد آنها موافقت کرده است.
منبع:

1399/11/01
22:34:09
0.0 / 5
684
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان