توزیع 46 هزار جعبه تخم نوغان در كشور

توزیع 46 هزار جعبه تخم نوغان در كشور به گزارش یاری كالا معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد كشاورزی اظهار داشت: امسال 46 هزار و 100 جعبه تخم نوغان با قیمت یارانه ای در اختیار پرورش دهندگان قرار گرفت.به گزارش یاری کالا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی مرتضی رضایی در بازدید از مزرعه کرم ابریشم در حاشیه استان تهران اظهار نمود: امسال نسبت به سال ۹۷ تولید پیله کرم ابریشم بیش از ۵۰ درصد افزایش خواهد یافت و به بیش از ۱۶۰۰ تن پیله تر خواهیم رسید.

وی اضافه کرد: باتوجه به این که نهاده مورد نیاز این نوع دام برگ درخت توت بوده و در مناطق مختلف کشور امکان توسعه این درخت به آسانی وجود دارد، پیش بینی می شود این حرفه یکی از مشاغل جانبی با درآمد بسیار بالا برای کشاورزان محسوب شود.

رضایی با اشاره به افزایش قیمت واردات نخ ابریشم اشاره کرد: باتوجه به تغییرات نرخ ارز، واردات نخ ابریشم با ارز نیمایی به صرفه نیست و این صنعت می تواند از خروج ارز جلوگیری کرده و درآمد بالایی ایجاد کند؛ ضمن اینکه خانم ها هم می توانند در کنار خانواده به این شغل مشغول باشند.

وی اضافه کرد: در چند سال قبل وزارت جهاد کشاورزی با تامین تخم نوغان اصلاح شده از این صنعت حمایت کرده است.

معاون امورر تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی در ارتباط با افزایش تعداد جعبه نوغان در کشور اشاره کرد: از ۲۲ هزار جعبه تخم نوغان در سال ۹۷، امسال به ۴۶ هزار و ۱۰۰ جعبه تخم نوغان دست پیدا کرده ایم که با قیمت یارانه ای در اختیار پرورش دهندگان قرار می گیرد.

وی اضافه کرد: صنایع جانبی این صنعت مانند فرش و منسوجات ابریشمی جز صنایعی است که نیازمند نخ ابریشم هستند و با توسعه پرورش این دام از واردات ابریشم جلوگیری می شود.

رضایی تاکید کرد: معاونت امور دام جهت پشتیبانی از تولید داخل، پیشنهاد افزایش تعرفه واردات ابریشم از خارج را داده است که امیدواریم عملیاتی شود.
منبع:

1399/04/27
12:15:02
5.0 / 5
2156
تگهای خبر: ارز , افزایش قیمت , تولید , دام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان