تعهدات معوق ایران خودرو تا شهریور ماه به روز شد

تعهدات معوق ایران خودرو تا شهریور ماه به روز شد به گزارش یاری كالا طبق آمار اعلام شده در ارتباط با مجموعه تعهدات موقت ایران خودرو از شهریور ماه سال قبل كه حدود ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو بوده است؛ امروز به ۵۰ هزار دستگاه كاهش یافته كه ۷۰ درصد بهبود یافته است. با روند كنونی تولید و تحویل خودرو به مشتریان، تعداد تعهدات معوق ۱۳ محصول ایران خودرو به روز شده است.


به گزارش یاری کالا به نقل از ایسنا، بامداد امروز(شنبه)، گروه صنعتی ایران خودرو در حوزه بازاریابی، فروش و خدمات بعد از فروش نشست هم اندیشی و خبری خویش را با مدیران این حوزه در محل شرکت ساپکو برگزار کرد. محسن ناقدی -قائم مقام مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در این حوزه(بازاریابی، فروش و خدمات بعد از فروش) -، با اشاره به اینکه گروه صنعتی ایران خودرو هدفش خلق ارزش افزوده است، اظهار نمود: تمامی اعمال و فعالیتهای ما بر پایه و محک خلق ارزش افزوده قرار داده شده است؛ ازاین رو هر پیشنهاد و اقدامی که هماهنگ با این معیار و در جهت تحقق خلق ارزش افزوده باشد، عملی خواهد شد. برای نیل به این هدف احتیاج به کار تیمی است که بخشی از آن در داخل حوزه فروش و بخشی خارج از سازمان صورت خواهد گرفت و اساس کار برای تعریف پروژه هایی برای کنارهم موفق بودن، خواهد بود.
وی ادامه داد: این گروه صنعتی از آبان ماه سال گذشته( ۹۸/۸/۲۵) تابحال هیچگونه تعهد معوقی برای فروش فوری های خود نداشته، ضمن اینکه خودرو های تعهد شده طرح فروش فوق العاده هم قبل از موعد تعیین شده تحویل شده است. از ۱۵ هزار دستگاه که در طرح فروش فوق العاده متعهد شده ایم، تا امروز بیش ۹۰۰۰ دستگاه فاکتور و تحویل شده (پس از فاکتور شدن خودرو، مراحل برای پلاک گذاری، حمل و تحویل صورت خواهد گرفت). امید است قبل از آخر ماه جاری به اعداد و ارقام خوبی در تحویل خودرو های فروش فوق العاده دست پیدا نماییم و همه خودرو ها تحویل شوند و بعد از اتمام تحویل خودرو های طرح فروش فوق العاده، طرح های بعدی آغاز شوند.
این مقام مسئول از ایجاد “ میزکار مشتری” و “ باشگاه مشتریان ایران خودرو” اطلاع داد و اظهار داشت: بدین ترتیب با ایجاد میز کار مشتریان بدون احتیاج به درگاه خاصی می توانند از خدمات این گروه خودروسازی استفاده کنند. عرضه خدمات غیرحضوری و غیرمتمرکز با هدف حذف نیاز مشتریان به رجوع حضوری، توسعه خدمات پاسخگویی از راه مرکز تماس ایران خودرو، یکپارچه سازی سیستم تحویل در سایت ها وعرضه سریع آنها به بازار با کنترل سیستم ثبت تحویل به مشتریان صورت خواهد گرفت.
ناقدی خاطرنشان کرد: بخش قابل توجهی از خودرو های مونتاژی تولیدی شامل دانگ فنگ، سوزوکی و تندر ۹۰ که به علت تحریم ها امکان تولید ندارند، تعیین تکلیف شده و طبق توافقاتی که با مشتریان صورت خواهد گرفت، برای بقیه مشتریان به دنبال برنامه های فروش جایگزین هستیم.
در ادامه بابک رحمانی- معاون بازاریابی و فروش ایران خودرو - با اشاره به اینکه از آغاز سال جهش تولید تا به امروز ۱۴۲ هزار دستگاه خودرو در این گروه تولید شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ۳۱ درصد رشد داشته است؛ اعلام نمود: همینطور تعداد خودرو های تحویل شده تا امروز ۹۵ هزار دستگاه رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۲۱ درصد رشد داشته است. علاو براین مجموعه تعهدات معوق این خودروساز از شهریورماه سال قبل که رقمی در حدود ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو بوده؛ امروز به ۵۰ هزار دستگاه کاهش یافته است.
وی ضمن تاکید براینکه یکی از اهداف مجموعه، حرکت به سمت خدمات غیرحضوری است تا عرضه خدمات در حداقل ممکن برای حضور باشد، اظهار داشت: ۴۵ درصد خدماتی که پیش از این به صورت حضوری صورت می گرفت، غیرحضوری شده و به دنبال ارتقا آن هم هستیم.
رحمانی خاطرنشان کرد: در حوزه فروش و بازاریابی ایران خودرو تلاش شده تا تعهداتی که ایجاد می شوند، بموقع تحویل و منجر به تعهدات معوق نشوند. همینطور تلاش ما بر این اساس بوده تا فرآیندهای فروش و عرضه خدمات به صورت مکانیزاسیون و شفاف پیش رود تا آرامش بیشتری برای مشتریان فراهم گردد. در فرایند تحویل خودرو ها صف و نوبت رعایت شده و تابحال ۶۰ درصد تعهدات فروش فوق العاده تحویل شده و تا آخر شهریور ماه تمامی تعهدات آن تحویل خواهد شد که نشان داده است دو ماه زودتر این امر محقق شده است.
معاون بازاریابی و فروش گروه صنعتی ایران خودرو در انتها تصریح کرد: همزمان با خروج پژو GLX بنزینی از چرخه تولید، تمامی تعهدات آن صورت گرفته و سایر محصولات این گروه خودروسازی جایگزین خواهند شد.1399/04/21
20:54:51
5.0 / 5
2236
تگهای خبر: ارز , بازار , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان