درس هایی كه باید از كرونا گرفت

درس هایی كه باید از كرونا گرفت به گزارش یاری كالا كرونا به ما یادآوری كرد كه در سیاره كوچكی زندگی می نماییم، آن چه در چین یا هر گوشه دیگر از جهان اتفاق می افتد امكان دارد راه خانه ی ما را هم پیدا كند و برایمان نتایج اقتصادی، بهداشتی و اجتماعی داشته باشد.دهكده جهانی سرنوشت انسانها را به هم گره زده است! كرونا میهمان ناخوانده ی حداقل هشتاد كشور است و سرسخت و سمج در حال فتح باقی سرزمین هااست، همه نگرانیم. احتیاط لازم است و ترس خطرناك!
بهترین تدبیر برای مواجهه با كرونا پیشگیری ازابتلاست، قرنطینه شدن شهروندان در خانه ها شیوه درست پیشگیری از انتشار ویروس می باشد این تدبیر جهانی است و در تمام كشورهای میزبان در حال اجراست.
ما در این روزها، بیشتر از هر چیز به همدلی اجتماعی نیاز داریم، باید از خودبینی خارج شویم و همبستگی را تكثیر نماییم، جامعه ایرانی شفقت را به خوبی بلد شده، در ایام سخت بین صفوف مردم فاصله ای نیست. چو عضوی به درد آورد روزگار، یكپارچه ایران را نماند قرار!
امروز همان روز مبادایی ست كه بیشتر از همیشه باید كنار هم باشیم و با امید به گذار از این روزها، هزینه های مواجهه با این ویروس را كاهش دهیم، ترس برادر مرگ است و امید اعتقاد به آینده!
همدلی با فهم احساسات و درك نیازهای دیگران، ایجاد می شود و به ما كمك می نماید بعنوان شهروند، در شرایط سخت رفتارمان را بهتر مدیریت نماییم، انسانهای همدل بخشندگی بیشتری دارند و به سلامتی و رفاه دیگران اهمیت می دهند، در واقع افراد تلاش می كنند با پاسخی عاطفی به شرایط نقش مهمی در زندگی اجتماعی خود و دیگران ایفا كنند و در التیام رنجشان نقش داشته باشند، در چنین شرایطی همه ما احساس بهتری داریم.
امروز جامعه ما، درگیر بحران نوعی بیماری نوظهور و همه گیر است، همدلی و همراهی مشاركت اجتماعی را رقم می زند. همین كه این روزها ماسك یا دستكش استفاده شده را در خیابان نیندازیم، در خانه بمانیم و از تردد های غیر ضروری خودداری نماییم، به مسافرت نرویم، بی جهت مزاحم ۱۱۵ اورژانس نشویم شاید شهروند مبتلایی زودتر درمان گردد یعنی همدلی كرده ایم.
مقابل این همدلی بی تفاوتی اجتماعی است غلبه بر كرونا با بی تفاوتی غیر امكان دارد، كرونا ملاحظه ندارد، ما روزهای سخت كم ندیده ایم تا امروز شبی نبوده كه با برآمدن آفتاب تمام نشده باشد.
این زمستان هم با قدم های مهربان بهار در تقویم ۹۸باقی می ماند، ما می خواهیم بهار را با همه عزیزانمان، بی حتی یكی از آنها كم، جشن بگیریم.
ترس و دلهره؛ نه!
با مشاركت، همراهی، امید و اعتماد، مانع از شیوع بیماری می شویم و اجازه می دهیم تا متولیان سلامتی و فرشته های سفید پوش كادر پزشكی، مرحله كنترل و درمان هموطنانمان را بی اتلاف وقت آغاز كنند.

*شهردار منطقه ۲ شهر تهران

۲۳۵۲۳۱

1398/12/18
14:23:03
5.0 / 5
3739
تگهای خبر: اقتصاد , بهداشت , فرش , گرانی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان