آخرین وضعیت خودرو های مانده در گمرك

آخرین وضعیت خودرو های مانده در گمرك به گزارش یاری كالا دبیر انجمن واردكنندگان خودرو با اشاره به اینكه هم اكنون بطور كلی بیشتر از 6000 دستگاه خودرو در گمرك ها مانده اند، اظهار نمود: روند ترخیص خودرو های وارداتی دپو شده در گمركها مانند قبل بوده و تغییری در روند آن ایجاد نشده است.


مهدی دادفر در گفت و گو با ایسنا اضافه كرد: هم اكنون برای ۸۰۰ دستگاه گواهی نامه گمركی صادر شده، حدود ۱۷۰۰ دستگاه اظهارنامه گمركی گرفتند و ۲۲۰۰ دستگاه خودرو قبض انبار دارند. لازم به ذكر است ۲۷۰۰ دستگاه نیز تحت نظر مقام قضایی هستند كه بطور كلی بیشتر از ۶۰۰۰ خودرو در گمرك ها مانده اند.
دبیر انجمن واردكنندگان خودرو اشاره كرد: نامه نگاری های مختلفی درباره ترخیص خودرو های مانده در گمرك انجام شده اما تابحال نتیجه ای نداشته است. استدلالی وجود دارد كه گفته می شود مصوبه واردات خودرو های مانده در گمرك یك دفعه تمدید شده است، اما در چهار ماه نخست دستگاه های اجرایی نمی توانستند آنرا اجرا كنند.
وی اشاره كرد: هماهنگی لازم در آن زمان بین بخش های مختلف وجود نداشت. به جرات می توان اظهار داشت كه مصوبه تنها دو ماه امكان اجرا داشت ولی امكان ترخیص ۱۴ هزار خودرو از گمرك در مدت زمان دو ماه حدودا نا ممكن بوده است.
دادفر درباره سوژه واردات خودرو از مناطق آزاد اظهار نمود: سوژه واردات خودرو از مناطق آزاد نیز اتفاق نخواهد افتاد؛ چونكه برای واردات خودرو تفاوتی میان این مناطق با سایر نقاط وجود ندارد. زمانی كه مطلبی قابل حل نیست نگاه ها را به سمت دیگر می كشانند. همین نكته درباره واردات خودرو های كاركرده نیز وجود دارد. زمانی كه نمونه های صفر را نمی توانیم وارد نماییم، چگونه می توان در مورد واردات خودرو های دست دوم صحبت و آنرا عملی كرد؟
وی افزود: در صورتیكه خودرو كاركرده وارد شود، قیمت ها تا نصف مبلغ خودروی صفركیلومتر كاسته می شود. بطور كلی واردات خودرو های كاركرده عالی است اما افرادی كه توانمندی انجام این كار را داشته باشند، وجود ندارند.
دبیر انجمن واردكنندگان خودرو درانتها اظهار نمود: آنچه كه هم اكنون برای ما از همه چیز بیشتر حائز اهمیت می باشد، ترخیص خودروهایی است كه وارد شده اما به دلیلهای مختلف ترخیص نمی شوند. خودرو های موجود در گمرك اموال مردم است. البته لازم به ذكر است كه تمامی خودروهایی كه ترخیص شده اند، به دست مشتریان رسیده است.1398/06/21
20:39:06
5.0 / 5
4506
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان