تعیین تكلیف برندگان انتخابات شورایاری ها امشب

تعیین تكلیف برندگان انتخابات شورایاری ها امشب یاری كالا: ایرنا نوشت: رئیس هیات اجرایی پنجمین دوره انتخابات شورایاری های شهر تهران اظهار داشت: برآورد ما برای اعلام نتایج روز پنجم مرداد است كه از ساعت 24 امشب آرای هر حوزه اعلام خواهد شد.


به گزارش خبرنگار ما مستقر در هیات اجرایی پنجمین دوره انتخابات شورایاری ها، محمدرضا جوادی یگانه شامگاه جمعه در نشست خبری پایانی این انتخابات اضافه كرد: در این انتخابات ۳۵۲ حوزه انتخابیه با یكهزار و ۶۳۱ شعبه ستاندن رای وجود داشت كه صورت جلسه یكهزار و ۴۵۸ شعبه شعبه تهیه شده و اطلاعات آنها در اختیار شورای شهر گذاشته می شود.
وی با اشاره به اینكه محلاتی كه سرای محله مناسبی نداشتند یا از وضعیت محله ناراضی بودند مشاركت كمتری داشتند اشاره كرد: محله عباس آباد در منطقه ۲۰، قبا در منطقه ۳، منطقه ۱۴ در گذر پایین دولاب، محله دریان نو و برق الستوم در ستارخان، پیروزی در منطقه ۱۳ و كوهسار در منطقه ۵ پایین ترین میزان مشاركت را داشتند.
جوادی یگانه تصریح كرد: در بازار سه هزار نفر مشاركت كردند در صورتیكه بازار تهران امروز تعطیل بود.
وی با اشاره به اینكه وظیفه شهرداری ارائه نتایج اولیه است عنوان كرد: صورت جلسه الكترونیكی نیز تهیه شده كه باید از طرف محله و هیات اجرایی مناطق تایید و در نهایت به تایید هیات اجرایی مركزی برسد تا در سایت شورایاری بارگذاری شود.
رئیس هیات اجرایی پنجمین دوره انتخابات شورایاری ها تصریح كرد: ۶ تا ۹ مرداد بعنوان زمان شكایت تعیین شده است.
وی با اشاره به اینكه ۹ نفر منتخب و ۴ نفر بعنوان علی البدل برای شورایاری های هر محله انتخاب می شوند اظهار داشت: در بعضی محلات كه رقابت نزدیك است در صورت وجود آرای مساوی، طبق قانون فردی برنده می شود كه مدرك بالاتری داشته باشد.
جوادی یگانه اضافه كرد: داوطلبان هنگام ثبت نام می بایست مداركی را آماده می كردند كه حالا (در صورت پذیرفته شدن) باید اصل آن ارائه و احراز شود كه اگر صحت آن تایید نشود، مستعفی اعلام خواهند شد.
معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تهران با اشاره به اینكه انتخابات خیلی سریع اجرا شد اظهار داشت: از ۲۵ خرداد كه بخشنامه ابلاغ گردید تا امروز یك ماه و ۱۰ روز زمان گذشت.
وی افزود: استانداری و فرمانداری های تهران، ری و شمیرانات، سپاه تهران بزرگ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، سازمان ثبت احوال و وزارت كشور ما را در برگزاری این انتخابات همراهی كردند.
جوادی یگانه اظهار داشت: در شهرداری تهران نیز همه بخش ها در برگزاری انتخابات همراهی كردند و همه بخش ها قسمتی از كار را برعهده گرفتند.
وی اشاره كرد: شهرداری نهاد متولی انتخابات نیست اما آزمونی برای حركت به سمت مدیریت واحد شهری بود. افزون بر ۱۲ هزار نفر در این انتخابات خودرا در معرض انتخاب شهروندان تهران قرار دادند و از بین آنان سه هزار و ۵۰۰ شورایار انتخاب خواهند شد. شورایاران در واقع بازوان مشورتی مدیران شهری به ویژه اعضای شورای اسلامی شهر تهران هستند كه در تصمیم گیری های شهری و اجرای طرح ها در محله ها می توانند نقش آفرین باشند. 64231


منبع:

1398/05/05
14:22:17
5.0 / 5
4403
تگهای خبر: بازار , سازمان , سایت , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان