معرفی 8 محصول نانویی در نمایشگاه اگروفود

معرفی 8 محصول نانویی در نمایشگاه اگروفود به گزارش یاری كالا همزمان با برگزاری بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی صنایع كشاورزی، مواد غذایی، ‏ماشین آلات و صنایع وابسته، ۸ محصول مبتنی بر فناوری نانو با كاربرد در صنایع غذایی معرفی گشتند.


به گزارش یاری كالا به نقل از ایسنا، ستاد توسعه فناوری نانو به همراه ۸ شركت فعال در حوزه فناوری نانو در بیست و ششمین دوره نمایشگاه بین المللی صنایع كشاورزی، مواد غذایی، ماشین آلات و صنایع وابسته (نمایشگاه ایران آگروفود ۲۰۱۹) حضور بهم رساندند.‏
"گرانول نانو كامپوزیت با خاصیت عدم عبوردهی گاز اكسیژن قابل استفاده در بسته بندی ظروف لبنی و مواد غذایی"، "دستگاه نانو كاویتاسیون جهت پاستوریزاسیون سرد شیر و آبمیوه"، "نانو محصولات پلیمر جهت استفاده در بسته بندی مواد غذایی"، "فیلترهای نانویی برای زدایش ذرات معلق"، "كفپوش های پلیمری و رزینی"، "غشاء نانویی با كاربرد شیلات و كشاورزی"، "غشاهای نانو ساختار سرامیكی" و "بسته بندی های زیست تخریب پذیر جهت استفاده در بخش آرد" همچون محصولات نانویی است كه در این نمایشگاه عرضه شدند.
دستگاه نانو كاویتاسیون با استفاده از فشار بسیار بالا و همینطور به كارگیری راكتوری با طراحی ویژه، نانو حفرات را در داخل سیال بوجود می آورد (نانوكویتاسیون). این فرآیند شبیه سازی از تكنولوژی آلتراسونیك است. نانو حفرات بوجود آمده در سیال بعنوان عامل توزیع كننده نانوذرات استفاده می شود.
با در اختیار داشتن این تكنولوژی می توان نانو كلوئید و نانو امولسیون های گوناگون در مقیاس انبوه و صنعتی تولید كرد. بدین سان ورود فناوری نانو به صنایع مختلف میسر می شود. با این تكنولوژی می توان یك نانوامولسیون از دو مایع غیر قابل حل در یكدیگر تولید كرد و از این دستگاه در پاستوریزاسیون غیر حرارتی مواد غذایی مانند شیر و یا آبمیوه بهره برد.
بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی صنایع كشاورزی، موادغذایی، ماشین آلات و صنایع وابسته از روز ۲۸ خرداد ماه شروع شده و امروز جمعه ۳۱ خرداد به كار خود آخر خواهد داد.1398/03/31
21:24:14
5.0 / 5
4593
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان