فریب زرق و برق ها را نخورید

فقط نمایشگاه های بهاره مجوز فعالیت دارند

فقط نمایشگاه های بهاره مجوز فعالیت دارند یاری كالا: بگفته رئیس اتاق اصناف تهران فقط نمایشگاه های بهاره در سه نقطه مصلی، بوستان ولایت و فرهنگسرای خاوران به صورت قانونی فعالیت می نمایند.


به گزارش یاری كالا به نقل از ایسنا، در ماه های پایانی سال با عنایت به افزایش میزان عرضه و تقاضا، صنوف مختلف با برگزاری نمایشگاه، فروش فوق العاده و نمایش تخفیف به دنبال پاسخگویی به نیاز مشتری و افزایش درآمد خود هستند. اتاق اصناف و وزارت صنعت، معدن و تجارت در كنار استانداری ها بر برگزاری نمایشگاه های فصلی نظارت دارند و در صورتیكه نیاز به برگزاری نمایشگاه نباشد، آنرا لغو می كنند. قرار بر آن بود كه امسال باز نمایشگاهی برگزار نشود، اما با توجه دستور استانداری تهران، نمایشگاه بهاره در سه نقطه سطح شهر تهران انجام شد و بعضی از اقلام كالاهای اساسی به صورت دولتی باز در آنها عرضه می شود.
اما در ایام گشته در كنار این نمایشگاه ها برخی افراد به برگزاری نمایشگاه عرضه مستقیم پوشاك، كیف و كفش روی آورده اند كه قاسم نوده فراهانی، رئیس اتاق اصناف تهران در این رابطه به ایسنا، اظهار داشت: برگزاری نمایشگاه در شرایط فعلی به جز سه نمایشگاه دایر شده با نظارت اصناف، سازمان صنعت، معدن و تجارت و استانداری مغایر با قانون و دهن كجی به قانون است.
وی افزود: برای برگزاری نمایشگاه در تهران باید از اتاق اصناف، استانداری و نیروی انتظامی مجوزهای لازم دریافت شود كه تنها برای سه نمایشگاه بهاره مصلی تهران، بوستان ولایت و فرهنگسرای خاوران اتاق اصناف مجوز صادر كرده است.
نوده فراهانی اشاره كرد: در نمایشگاه هایی كه بدون نظارت اصناف برگزار شده است، هیچ گونه نظارت، بازرسی، قیمت گذاری و كار كارشناسی در زمینه كیفیت و قیمت صورت نگرفته است.
وی با تاكید بر اینكه بازار در ركود به سر می برد و نیازی به برگزاری نمایشگاه های بهاره نیست، اشاره كرد: نیروی انتظامی باید نمایشگاه های فصلی كه دارای مجوز نیستند را هرچه سریع تر تعطیل كند.
به گزارش یاری كالا به نقل از ایسنا، با این تفاسیر می توان اظهار داشت كه تنها نمایشگاه های بهاره كه در مصلی، بوستان ولایت و فرهنگسرای خاوران برگزار می گردد دارای مجوز است و مابقی به صورت غیرقانونی برگزار می گردد.1397/12/20
15:02:48
5.0 / 5
4346
تگهای خبر: بازار , تجارت , سازمان , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان