ثبت كالاهای جدید ایرانی در سامانه ملی

ثبت كالاهای جدید ایرانی در سامانه ملی به گزارش یاری كالا، به نقل از مهر رئیس مركز توسعه تجارت الكترونیكی، خبر از ثبت ۱۵ هزار كالای ایرانی در سامانه ملی تداركات داده و بیان كرد: دستگاه‌های دولتی و ادارات، ملزم به تهیه كالاهای مورد نیاز خود از تولید داخل هستند.


رمضانعلی صادق‌زاده با اشاره به اینكه طرح سامانه تداركات الكترونیكی به نوعی حمایت از تولید داخلی نیز به شمار می‌رود، اظهار داشت: بر اساس قانون برنامه ششم و ماده پنجم احكام دائمی، مقرر شد تا دستگاه‌های اجرایی برای خرید و مناقصات خود از سامانه تداركات الكترونیكی استفاده كنند و در كنار این، دستگاه‌ها و نهادهای عمومی كه از بودجه های عمومی استفاده می‌كنند نیز، خارج از ساختار دولت به استفاده از این سامانه ملزم شدند.
وی ادامه داد: ادارات و دستگاه‌های دولتی و نهادهایی كه از این سامانه استفاده می‌كنند، دیگر نمی‌توانند نیازهای خود را كه مشابه داخلی دارند از كالاهای خارجی تامین كنند و به منظور تامین كالا و تكنولوژی‌هایی كه در داخل تولید می‌شوند، باید از تولیدات داخلی استفاده كنند.
به گفته صادق زاده، بر اساس آمارهای موجود تاكنون برای شركت در مزایده‌ها و تامین كالایی حدود ۱۵ هزار كالای ایرانی در این سامانه، به ثبت رسیده است.
رئیس مركز توسعه تجارت الكترونیكی گفت: كمیته‌ای برای نظارت بر عملكرد این سامانه تشكیل شده است كه در آن نمایندگانی از دیوان محاسبات، سازمان بازرسی كل كشور، معاونت حقوقی ریاست جمهوری، وزارت اقتصاد و دارایی و سازمان امور اداری و استخدامی حضور دارند.
گفتنی است، از تاریخ ۱۹ اردیبهشت‌ماه سال جاری وزارت صنعت، معدن و تجارت مصوبه ای با عنوان «بكارگیری سامانه تداركات الكترونیكی دولت (سامانه ستاد)» را به تمام دستگاه‌های دولتی ابلاغ و پس از آن استفاده از این سامانه در تمام ادارات دولتی، نهادهای عمومی و بنیادها اجباری شد.
هدف این سامانه حمایت از تولید ملی، مقابله با كالای قاچاق، شفاف سازی اطلاعات، حذف واسطه انسانی ازتمام معاملات دولتی و مقابله با فساد اداری اعلام شده است.
1396/04/12
19:52:02
5.0 / 5
5284
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان