آیت الله تقوی :

توسعه كشاورزی به افزایش زكات می انجامد

توسعه كشاورزی به افزایش زكات می انجامد یاری كالا: كرج- نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد كشاورزی با اشاره به اینكه بخش قابل توجه زكات از محل فعالیت های كشاورزی به دست می آید، اظهار داشت: توسعه كشاورزی به افزایش درآمد زكات در كشور می انجامد.


به گزارش یاری كالا به نقل از ایرنا، آیت الله سید رضا تقوی روز سه شنبه در همایش زكات منطقه 2 كشوری كه در موسسه تحقیقات علوم دامی كشور واقع در كرج برگزار شد، اضافه كرد: از 9 قلم كالای واجب زكات
هفت قلم در حوزه كشاورزی است كه اگر بخواهیم هر ساله بر در آمد زكات افزوده شود باید بخش كشاورزی را رونق وتوسعه دهیم.
وی گفت: زكات همچون نماز یكی از واجبات الهی است و یاری كردن زكات نوعی عبادت است.
آیت الله تقوی، طرح پیشنهادی امام جمعه كرج در خصوص تشكیل جمعیت زكات یاوران در مدارس استان البرز را مفید توصیف كرد و اظهار داشت: لازم است این طرح تبلیغ شود و تجارب البرز در این زمینه
به سایر مناطق كشور انتقال یابد.
وی اضافه كرد: ترویج این فریضه در مدارس سبب میگردد كه افراد در بزرگسالی دوست دار محرومان و مستضعفان شوند.
آیت الله تقوی اصرار كرد كه بخش كشاورزی باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد تا زمین ها سرسبز و زندگی ها خرم شود.
وی اظهار داشت: كشاورزی افزون بر تامین معیشت، تغذیه و امنیت غذایی مردم، ركن و اساس یك جامعه آزاد است.
نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد كشاورزی افزود: اگر برای نان دست دراز نماییم، نمی توانیم استقلال داشته باشیم چونكه استقلال در سایه بی نیازی در خواسته ها به خصوص در كشاورزی میسر میگردد.
وی اظهار داشت: بیشتر از 38 هزار نفر نیروی متخصص وزارت جهاد كشاورزی به صورت شبانه روز برای حفظ و ارتقای امنیت حوزه غذایی و معیشتی مردم تلاش می كنند چونكه امنیت مردم در این حوزه پیچیده تر ودشوار است به طوریكه خیلی از دشمنی ها در این بخش انجام میگردد.
تقوی اضافه كرد: بیگانگان یك گیاه یا بذر را به ما می فروشند و تمام گیاهان را آلوده می كنند كه بیماری های زیادی را برای انسان ها منجر می شوند.
وی گفت: امروز یكی از طریق های از پا درآوردن ملت ها این است كه جلوی تكثیر نسل ها را بگیرند كه از طریق غذا وارد می شوند تا جلوی ازدیاد نسل ها را بگیرند.
نماینده ولی فقیه در البرز اظهار داشت: یكی از اركان استقلال ما كشاورزی است و اگر كشاورزی پررونقی داشته باشیم می توانیم سال ها مقاومت نماییم.
** یكی از اركان اقتصاد مقاومتی، كشاورزی است
نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد كشاورزی اضافه كرد: یكی از اركان اقتصاد مقاومتی، كشاورزی است و اقتصاد مقاومتی درون زا همان كشاورزی است كه سطح اشتغال وسیعی دارد و اگر بخواهیم مشكل اشتغال كشور را رفع نماییم.
وی یكی از راهكارها برای توسعه كشاورزی را كشت های گلخانه ای عنوان نمود و گفت: با توسعه این كشت، رویكرد صادراتی باز می توان داشت چونكه نگاه كشورها به محصولات گلخانه ای است.
تقوی اظهار داشت: كشاورزی ما باید علمی بشود چونكه دانش كشاورزی و اطلاعات مربوط به آن داریم و از دنیا عقب نیستیم به طوریكه با وجود 27 مركز تحقیقاتی كشاورزی، وزارت كشاورزی یك وزارت علمی پس از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است.
وی همین طور بر توسعه گردشگری كشاورزی در كشور اصرار كرد و اضافه كرد: با گردشگری كشاورزی و سبز علاوه بر توسعه گردشگری می توان زمین ها را سر سبز نگه داشت.
آیت الله تقوی تصریح كرد كه شورای عالی زكات چند سالی است كه در كشور شكل گرفته و قانون آن باز مصوب شده و كمیته امداد امام خمینی (ره ) مسئولیت آنرا بر عهده گرفته است.
وی بیان داشت: توسعه زكات نیازمند فرهنگ سازی است و همواره زكات و نماز در كنار هم هستند و باید زكات را در جامعه رواج داد و جزو گفتمان زندگی مردم شود.
نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد كشاورزی اضافه كرد: زكات می تواند سفره محرومان و مستضعفان را رونق ببخشد ضمن آنكه یك امر تربیتی بوده و با دعا آمیخته شده است.
درانتها همایش زكات منطقه 2 كشور از مودیان برتر زكات استان البرز تجلیل شد.
6156/ 6155


1397/09/06
22:21:30
5.0 / 5
4882
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , دام , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان