جهانگیری:

رفع مشكل آب روستاهای آبادان و خرمشهر در دستور كار دولت می باشد

رفع مشكل آب روستاهای آبادان و خرمشهر در دستور كار دولت می باشد یاری كالا: آبادان - معاون اول رئیس جمهوری با اشاره به اینكه كیفیت آب روستاهای آبادان و خرمشهر تابحال به حد مطلوب نرسیده است، اظهار داشت: رفع مشكل آب روستاهای این شهرستان ها در دستور كار دولت قرار دارد.


به گزارش یاری كالا به نقل از ایرنا، اسحاق جهانگیری عصر دوشنبه در حاشیه افتتاح خط دوم طرح آبرسانی غدیر آبادان اضافه كرد: مردم آبادان و خرمشهر در تاریخ انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی برای دفاع از میهن سنگ تمام گذاشتند بنابراین به هر میزان كه برای حل مشكلات این منطقه كار شود در مقابل فداكاری مردم آبادان و خرمشهر ناچیز است.
وی به كیفیت نامطلوب آب مناطق روستایی آبادان و خرمشهر اشاره و بیان داشت: دولت برای حل مشكل آب مناطق روستایی آبادان و خرمشهر برنامه ای در دست اقدام دارد.
جهانگیری با اشاره به اینكه آب آشامیدنی بهداشتی حق مردم روستاهاست، به افتتاح خط دوم طرح آبرسانی غدیر به منظور تامین آب 78 روستای آبادان اشاره و گفت: باید توجه داشت كه انتقال آب آشامیدنی تصفیه شده از یك مسیر طولانی صرفا برای آشامیدن است.
وی تامین آب را از اولویت های كشور برشمرد و اضافه كرد: در این راستا لازم است تا تامین منابع مالی دولت مورد توجه قرار گیرد.
معاون اول رئیس جمهوری به پروژه راه اندازی سد سلولی بر روی رودخانه بهمشیر هم اشاره نمود و اظهار داشت: این سد كه برای جلوگیری از ورود آب شور دریا و تامین آب آشامیدنی منطقه راه اندازی میگردد گامی در امتداد تامین آب آبادان و خرمشهر است كه نیاز آبی نخلستان های منطقه همین طور مزارع كشاورزی را برطرف می كند، بنابراین اعتبار آن متناسب با زمان بندی انجام شده از طرف دولت تامین میگردد.
وی در ادامه اضافه كرد: آب رودخانه كارون به سبب مسیر طولانی از نظر كیفیت برای آشامیدن چندان مناسب نمی باشد، بنابراین جا دارد از صبر مردم آبادان و خرمشهر در این خصوص قدردانی شود.
جهانگیری همین طور اظهار داشت: طرح آبرسانی غدیر با وجود محدودیت منابع مالی با مشاركت قرارگاه خاتم الانبیاء در مدت 11 ماه راه اندازی شد كه كار بسیار بزرگی است.
وی به تحریم اعمال شده از طرف آمریكا اشاره نمود و اظهار داشت: آمریكا با اعمال تحریم نفتی مهمترین منبع درآمدی كشور را كاهش داده كه این امر تاثیر منفی بر روند اجرای پروژه ها گذاشته است.

** طرح آبرسانی به 13 روستای خرمشهر راه اندازی شد
طرح آبرسانی به 13 روستای حفار شرقی خرمشهر عصر امروز با حضور معاون اول رئیس جمهوری و وزیر نیرو راه اندازی شد.
مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان خرمشهر در گفت و گو با خبرنگار ایرنا میزان اعتبار صرف شده برای اجرای این طرح آبرسانی را 80 میلیارد ریال بیان كرد و اظهار داشت: در این طرح 9.5 كیلومتر لوله گذاری به قطر 300 میلیمتر اجرا شده و روزانه 50 لیتر در ثانیه آب در شبكه توزیع پمپاژ میگردد.
حسین عسكری مجد با اشاره به اینكه با اجرای این طرح 14 هزار نفر از آب سالم بهره مند می شوند، اضافه كرد: با اجرای این طرح هشت روستای حفارغربی كه پیشتر از آب شهری بهره مند بودند با افتتاح كامل طرح غدیر، آب رسانی به آنها از راه تاسیسات حفار شرقی انجام میگردد.
عسكری مجد اظهار داشت: هم اكنون 13 كیلومتر شبكه توزیع آب روستاهای حفارشرقی و 12 كیلومتر روستاهای حفارغربی خرمشهر فرسوده بوده و نیاز به تعویض شبكه دارند.
وی میزان اعتبار مورد نیاز برای تعویض شبكه توزیع آبرسانی حفارشرقی و غربی را 35 میلیارد ریال عنوان نمود و اضافه كرد: هم اینك عملیات اجرایی اتصال شبكه توزیع روستای منیعات 3 به تاسیسات آبرسانی حفار شرقی در حال اجرا می باشد.
عملیات اجرایی آبرسانی به 13 روستای خرمشهر از طرح غدیر با اعتبار اولیه 10 میلیارد ریال از 28 خرداد ماه سال جاری شروع شد.
معاون اول رئیس جمهوری برای افتتاح و هم آغاز عملیات اجرایی چند طرح در بخش آب، فاضلاب، نیروگاه، ورزش و جوانان و هم چند واحد صنعتی روز دوشنبه از راه فرودگاه آبادان وارد استان خوزستان شد.
با حضور معاون اول رئیس جمهوری و وزیر نیرو خط دوم طرح آبرسانی غدیر آبادان راه اندازی شد.
7100/7104/6068/1772


1397/08/21
20:33:16
5.0 / 5
4632
تگهای خبر: بهداشت , دام , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان