فولكس واگن، تسلا را به چالش كشید

فولكس واگن، تسلا را به چالش كشید یاری كالا: فولكس واگن اعلام نموده است كه می خواهد به منظور به چالش كشاندن خودروهای برقی تسلا، سه كارخانه فعلی خویش را به تولیدكنندگان خودروهای الكتریكی تبدیل كند و فعالیت خویش را در این زمینه افزایش دهد.به گزارش یاری كالا به نقل از ایسنا، شركت خودروسازی فولكس واگن آلمان كه بیشترین سهم فروش خودرو را در جهان دارد، در جهت توسعه فناوری خودروهای برقی و محافظت از محیط زیست اخیرا اعلام نموده بود كه تا دو سال آینده یعنی ۲۰۲۰ میلادی خودروهایی خواهد ساخت كه توان رقابت با همتایان آمریكایی ساخت تسلاموتورز را خواهند داشت و قدرت و یكه تازی خودروهای الكتریكی تسلا را زیر سوال خواهند برد با این تفاوت كه خودروهای برقی فولكس واگن با نصف قیمت محصولات شركت آمریكایی تسلاموتورز به بازارهای جهانی عرضه خواهند شد.

حالا تازه ترین گزارش های انتشار یافته در رویترز نشان داده است كه عزم این خودروساز بزرگ آلمانی برای رقابت تنگاتنگ با شركت آمریكایی تسلاموتورز جزم شده و به همین ترتیب اعلام نموده كه می خواهد خودروهای برقی جدیدی را تولید و عرضه خواهد نمود كه قیمت آن كمتر از ۲۰ هزار یورو خواهد بود.

مقامات فولكس واگن پیشتر خاطرنشان كرده بودند كه خودروهای برقی و الكتریكی این خودروساز آلمانی با كیفیتی بیشتر از خودروهای تسلا ولی با قیمتی كمتر به بازارهای جهانی عرضه خواهند شد.

هربرت دیاس، مدیر ارشد اجرایی فولكس واگن پیشتر گفته بود كه این شركت به منظور جبران خسارات ناشی از رسوایی خودروهای دیزلی فولكس واگن موسوم به «دیزل گیت » تصمیم گرفته است كه به تولید و توسعه خودروهای برقی و الكتریكی بپردازد و در این راستا هم از برنامه های خود رونمایی كند.

به نظر می رسد كه تصمیم اصلی فولكس واگن رقابت تنگاتنگ و به چالش كشاندن شركت آمریكایی تسلاموتورز باشد چراكه بارها مقامات این شركت اعلام و خاطرنشان كرده اند كه خودروهای برقی فولكس واگن در آینده نسبت به همتایان آنها در تسلا توان بیشتر و قیمت كمتری دارند. ازاین رو انتظار می رود كه این خودروساز بزرگ آلمانی سه كارخانه كنونی خویش را تبدیل به تولیدكنندگان اصلی و محوری تولید و طراحی خودروهای برقی تبدیل كند تا بتواند بازارهای جهانی مربوط به این محصولات را به خود اختصاص دهد.

طبق گزارش های قبلی، فولكس واگن می خواهد با هدف افزایش تولید خودروهای پاك و دوستدار محیط زیست، بالغ بر ۲۰۰ هزار دستگاه خودروی برقی را به مرحله تولید برساند.


1397/08/19
21:11:47
5.0 / 5
4492
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان