در شورای شهر تهران

طرح اجبار انتشار عمومی اطلاعات شهرسازی پایتخت تصویب گردید

طرح اجبار انتشار عمومی اطلاعات شهرسازی پایتخت تصویب گردید یاری كالا: تهران- جزئیات طرح اجبار شهرداری تهران به انتشار عمومی اطلاعات شهرسازی روز یكشنبه در نود و چهارمین جلسه علنی شورای شهر بررسی و تصویب گردید.


به گزارش یاری كالا به نقل از ایرنا، كلیات این طرح در جلسه قبلی شورا به تصویب اعضا رسیده بود.
در ابتدای بررسی جزئیات این طرح پیشنهاد بازگشت آن به كمیسیون های تخصصی كه از جانب محسن هاشمی رییس شورای شهر عنوان شد، رای نیاورد.
رییس شورای شهر تهران در این زمینه اظهار داشت: 15 پیشنهاد در مورد طرح انتشار عمومی اطلاعات شهرسازی به هیات رییسه رسید و بررسی آنها برای جایگاه شورا خوب نیست چراكه نشان داده است در كمیسیون های تخصصی بر روی این مسائل به تفصیل بحث نشده است.
پس از اظهارات محسن هاشمی، افشین حبیب زاده رییس كمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران پیشنهاد اضافه شدن انتشار شناسنامه فنی- ملكی به ماده یك این طرح را بیان كرد و اظهار داشت: شناسنامه فنی- ملكی باید در اختیار افراد قرار گیرد تا آنها بدانند ساختمان از چه مشخصاتی برخوردار می باشد.
وی با اشاره به اینكه شهرداری نباید بدون شناسنامه فنی- ملكی آخر كار صادر كند اظهارداشت: شورا قبل از صدور شناسنامه فنی - ملكی را مصوب كرده بود و صدور آن از ضروریات است، حتی چند نمونه آن هم عملیاتی شد اما به علت توقف مجری ذی صلاح، صدور شناسنامه فنی هم متوقف شده است.
همچنین محسن هاشمی در مورد انتشار نقشه اطلاعات جامع مكانی شهر تهران در قالب این طرح پیشنهادی بیان كرد.
احمد مسجدجامعی دیگر عضو شورا هم خواهان گنجاندن اطلاعات فضاهای تاریخی و فرهنگی در این طرح و انتشار آن شد و اظهار داشت: این مورد سبب حفظ باغ ها و فضاهای تاریخی و فرهنگی می گردد.
در ادامه چند پیشنهاد كه بیشتر در مورد تغییر واژه ها و كلمات بود از جانب علی اعطا سخنگوی شورا عنوان شد.
یكی از پیشنهادها در مورد جایگزین كردن بحث پهنه و زیرپهنه به جای واژه كاربری بود.
اعطا در این خصوص اظهار داشت كه باید مشخص شود در هر یك از ساختمان ها كاربری هر طبقه چیست.
بهاره آروین عضو هیات رییسه شورا هم با حذف واژه كاربری مخالفت كرد و در نهایت مقرر شد هر سه واژه كاربری، پهنه و زیرپهنه در كنار هم در طرح گنجانده شود.
پیشنهادهای مذكور به تصویب اعضای شورا رسید.
به گزارش یاری كالا به نقل از ایرنا بعد از اتمام بررسی طرح اجبار شهرداری به انتشار اطلاعات عمومی شهرسازی، بررسی دو فوریت لایحه اصلاح مصوبه نحوه دریافت مطالبات حوزه شهرسازی شهرداری تهران هم در دستور كار قرار گرفت كه به علت خروج یكی از اعضا و رای نیاوردن تمدید وقت صحن شورا به جلسه بعد موكول شد.
تهرام/9343/ 1008


1397/07/29
18:53:01
5.0 / 5
4430
تگهای خبر: دام , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان