تا پایان تیرماه سال جاری صورت گرفت

برآورد قاچاق و مصرف سیگار در كشور

برآورد قاچاق و مصرف سیگار در كشور یاری كالا: طی چهار ماهه نخست سال جاری بر مبنای برآوردهای صورت گرفته میزان قاچاق سیگار دو میلیارد و ۱۲۰ میلیون نخ و مصرف آن معادل ۱۸ میلیارد و ۳۳۰ میلیون نخ بوده است.به گزارش یاری كالا به نقل از ایسنا، بر مبنای محاسبات انجام شده طی مدت مشابه سال قبل برآورد قاچاق رقمی معادل ۹ میلیارد و ۲۱۰ میلیون نخ بوده است.

همچنین طبق آمار، برآورد مصرف سیگار در كشور طی چهار ماهه نخست سال جاری ۱۸ میلیارد و ۳۳۰ میلیون نخ بوده، در حالیكه برآورد مصرف سیگار در كشور طی مدت مشابه سال قبل، ۲۱ میلیارد و ۶۶۰ میلیون نخ بوده است. گفتنی است برآورد مصرف سیگار در چهار ماهه اول سال ۱۳۹۶ بر مبنای ۵۵ میلیارد نخ و در چهار ماهه اول سال ۱۳۹۷ بر مبنای ۶۵ میلیارد نخ محاسبه شده است.

با توجه به اینكه در فصل اول دستورالعمل پیشگیری و مبارزه با قاچاق كالای دخانی، ستاد مركزی مبارزه با قاچاق كالا و ارز برآورد مصرف سیگار در كشور را در سال ۱۳۸۶ به تعداد ۵۷ میلیارد نخ اعلام نموده است، اما مركز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات كشور به طبع موارد اعلامی در جلسات ستاد یاد شده، برآورد مصرف را از سنوات گذشته ۵۵ میلیارد نخ لحاظ و در آمار عملكرد خود منعكس نمود، اما با عنایت به افزایش جمعیت، كاهش سن مصرف كنندگان و گرایش بانوان به مصرف سیگار می توان نتیجه گرفت كه بعد از گذشت ۱۱ سال میزان مصرف سیگار در كشور بیشتر از ۶۵ میلیارد نخ است كه این امر مورد تایید سایر متولیان امر هم بوده و منبع آمار مذكور بر مبنای آخرین اصلاحیه عرضه شده است.

در ذیل جدول مربوط به آمار صادرات، واردات، برآورد قاچاق و مصرف سیگار طی چهار ماهه نخست سال جاری كه به صورت اختصاصی در اختیار ایسنا قرار گرفته آمده است.
1397/07/20
00:11:37
5.0 / 5
5051
تگهای خبر: ارز , صادرات , قاچاق , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان