موسسه رازی قادر به تامین عمده واكسن های طیور كشور است

موسسه رازی قادر به تامین عمده واكسن های طیور كشور است یاری كالا: كرج- معاون تضمین كیفیت موسسه تحقیقات واكسن و سرم سازی رازی اظهار داشت كه به رغم نوسان نرخ ارز و افزایش قیمت واكسن های وارداتی این موسسه با قدرت می تواند عمده واكسن های طیور مورد نیاز كشور را تامین كند.


به گزارش یاری كالا به نقل از ایرنا، مهرداد راسخی عصر سه شنبه در جمع خبرنگاران اضافه كرد: به رغم شرایط خاص اقتصادی كشور،
تا سه سال آینده هیچ گونه نگرانی در تامین واكسن وجود ندارد.
وی در مورد اعمال تحریم های پیش رو و برنامه موسسه رازی برای مقابله با آن تصریح كرد: این اولین بار نیست كه با تحریم های ظالمانه مواجه می شویم اما با برنامه ریزی های انجام شده آمادگی كامل داریم واكسن های مورد نیاز كشورمان را تولید نماییم.
راسخی اظهار داشت: تامین مواد اولیه تولید واكسن، افزایش ظرفیت بخش های تولیدی و استفاده از ظرفیت های مغفول این بخش و اتخاذ تدابیر لازم جهت استفاده بهینه از تجهیزات و امكانات  بخشی از فعالیت های است كه انجام شده و در این خصوص برنامه های منسجمی پیش بینی شده است.
معاون تضمین كیفیت موسسه رازی اضافه كرد: برنامه های مشخصی در عرصه های پشتیبانی، تولید، كنترل و بازار اندیشیده شده تا بتوانیم كمبودها را به شكل قابل قبولی پوشش دهیم.
وی اظهار داشت: گرچه در این شرایط كارشناسان موسسه رازی متحمل زحمات و تلاش مضاعفی خواهند شد و ناچارند در 2 یا سه نوبت كار كنند اما اجازه نخواهیم داد در عرصه واكسن سازی دستخوش بازی هایی شویم كه دیگران خارج از مرزها برای ما طراحی می كنند.
راسخی تصریح كرد: ما تلاش مان را می نماییم، سختی ها را با همكاری و همدلی پشت سر خواهیم گذاشت و  در هر شرایطی قدم هایمان را رو به جلو بر می داریم.
 وی خاطرنشان كرد: امروز حدود 70 درصد بازار واكسن های طیوری كشور در اختیار واكسن های وارداتی است در حالیكه همین واكسن ها در موسسه رازی با كیفیتی مشابه و حتی بالاتر و قیمتی به مراتب كمتر از نمونه های خارجی تولید می گردد و به راحتی در دسترس می باشد.
موسسه تحقیقاتی واكسن و سرم سازی رازی با 90 سال پیش به منظور ریشه كنی طاعون گاوی در منطقه حصارك كرج افتتاح شد كه دامنه فعالیت های آن در زمینه انواع واكسن دامی و انسانی گسترش یافت.
6156/ 6155


1397/06/29
14:51:00
5.0 / 5
5141
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان