خط انتقال آب زرینه رود به تبریز امسال تمام می شود

خط انتقال آب زرینه رود به تبریز امسال تمام می شود یاری كالا: تبریز - فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا اظهار داشت: پروژه خط انتقال آب زرینه رود به تبریز تا آخر امسال تكمیل و به بهره برداری می رسد.


عبادالله عبداللهی روز یكشنبه در بازدید از روند اجرای پروژه خط انتقال آب زرینه رود به تبریز در جمع خبرنگاران، تصریح كرد: مخزن های انتقال این خط توان تامین آب 72 ساعته كلان شهر تبریز را برای شرایط خاص و مواقع قطعی آب دارد كه جهادگران خاتم به صورت شبانه روزی در كوشش برای اتمام این پروژه مهم ملی هستند.
وی اضافه كرد: این خط انتقال آب همچون طرح های پدافند غیرعامل كشور است كه می تواند در مواقع قطعی آب یا موارد فوریتی 72 ساعت از آب شهروندان تبریزی را به راحتی تامین كند.
سردار عبداللهی طول خط این طرح انتقال آب را 145 كیلومتر اعلام نمود كه تابحال 135 كیلومتر آن تمام شده و 10 كیلومتر باقی مانده هم تا آخر امسال به اتمام خواهد رسید.
وی افزود: آب این خط انتقال توسط دو مخزن 10 هزار مترمكعبی و 100 هزار مترمكعبی تامین می گردد كه مخزن 100هزار مكعبی آن به آخر رسیده و كار ساخت مخزن 10هزار مترمكعبی آن هم در حال اجراست كه تا آخر سال 1398 و شاید زودتر از آن به بهره برداری برسد.
سردار عبداللهی با اشاره به اینكه مخازن این خط آب توان ذخیره 160میلیون مترمكعب در ثانیه را دارد، افزود: همه تجهیزات و شیرآلات این خط آماده شده و دارای سیستم هوشمند است.
به گزارش یاری كالا به نقل از ایرنا، طرح پدافند غیرعامل خط آبرسانی زرینه رود به تبریز از سال 1394 با تامین اعتبار 200 میلیون یورویی با استفاده از فاینانس شروع شده و هم اكنون حدود 60 درصد آب شرب كلانشهر تبریز به همراه آب شهرها و صنایع موجود در این مسیر از این رودخانه تامین می گردد.
هدف از اجرای خط دوم انتقال آب زرینه رود به تبریز، جایگزین كردن آن در مواقع بروز حادثه برای خط اصلی است.
طی سال های اخیر تركیدگی خط لوله نخست آبرسانی زرینه رود به تبریز به علت فرسودگی و خوردگی در بعضی مناطق، بارها مشكل ساز و باعث قطعی آب در بخش های وسیعی از این شهر شده است.

*** افتتاح پروژه ستاره خلیج فارس تیری بر قلب دشمن بود
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا با تاكید بر توانمندی های اقتصادی كشور در حوزه های مختلف، اظهار داشت: افتتاح و بهره برداری از پروژه عظیم ستاره خلیج فارس تیری بر قلب دشمن بود.
سردار عبادالله عبداللهی شنبه شب در دیدار با استاندار آذربایجان شرقی، تصریح كرد: با عنایت به شرایط سخت اقتصادی و تحریم دشمنان ضد نظام اسلامی، بهره برداری از ستاره خلیج فارس نشان داد جمهوری اسلامی بدون وابستگی به دول خارجی به راحتی می تواند با تاكید بر توانمندی های داخلی و نیروی انسانی ماهر و متخصص به دستاوردهای بزرگی دست یابد.
وی اضافه كرد: توكل به خدا، همدلی و نیروی انسانی جهادی از عوامل مهم موفقیت اجرای طرح های گوناگون اقتصادی و اجتماعی است كه با تاكید بر آنها نیروهای قرارگاه خاتم توانستند در شرایط سخت و دشوار كارها را به سرانجام برسانند.
سردار عبداللهی با اشاره به اینكه ایران دارای ظرفیت های بسیار مناسب همچون نیروی انسانی است كه می توانند كارهای عظیمی انجام دهند، بهره برداری درست و به هنگام از این مزیت ها را عامل پیشرفت كشور دانست.
وی افزود: در بحث گاز و استخراج این منبع خدادادی مشكلاتی وجود داشت كه با راه اندازی فازهای 15 و 16 توانستیم مشكل را حل نماییم كه اكنون 105میلیون مترمكعب گاز استخراج، شیرین سازی و به شبكه ملی تزریق می گردد.
سردار عبداللهی اظهار داشت: در زمینه تولید بنزین هم كارها بر عهده شركت های خارجی بزرگی چون توتال بود كه با آغاز تحریم ها از كشور خارج شدند و قرارگاه خاتم با حضور در پای كار میدان داری كرد كه با بهره برداری از فاز نخست ستاره خلیج فارس روزانه 30میلیون لیتر بنزین تولید می گردد كه با بهره برداری از فاز دوم آن این میزان به 42 میلیون لیتر خواهد رسید.
وی با اشاره به اینكه هر جا قرارگاه خاتم خدمت به مردم و كشور را نیاز دیده وارد میدان شده است، از وجود 200هزار نیروی تخصصی و مردمی در این قرارگاه اطلاع داد كه در عرصه های مختلف وارد شده و طرح های بزرگی را به ثمر می نشانند.
به گزارش یاری كالا به نقل از ایرنا، استاندار آذربایجان شرقی هم در این دیدار با اشاره به اینكه جهادگران قرارگاه خاتم الانبیا با همان روحیه دوران دفاع مقدس تلاش می كنند، اظهار داشت: این تلاش های شبانه روزی باعث پیشرفت كشور و الگویی برای سازندگی و عمران می گردد.
مجید خدابخش با اشاره به مشاركت قرارگاه خاتم در طرح های عمرانی آذربایجان شرقی، تصریح كرد: دستگاه دوم Tbm قطار شهری تبریز به كشور وارد و ترخیص شده و آماده آغاز كار با حضور جهادگران قرارگاه خاتم است.
وی، تكمیل پروژه مهم قطار شهری تبریز، ساخت بیمارستان یكهزار تخت خوابی با همكاری دانشگاه علوم پزشكی تبریز، تكمیل پارك موزه دفاع مقدس، تالار بزرگ شهر، انتقال آب از زرینه رود به تبریز و چندین طرح دیگر را از طرح های مهم قرارگاه خاتم الانبیاء برشمرد كه در آذربایجان شرقی در حال اجراست.
خدابخش به مشاركت قرارگاه خاتم الانبیا در پروژه آزادراه مراغه - هشترود اشاره نمود و اضافه كرد: 20 درصد این طرح را قرارگاه خاتم الانبیا بر عهده گرفته بود كه اجرا شده و آسفالت ریزی بخشی از آن هم در دست اجرا است.
3038/6183


1397/06/25
15:16:23
5.0 / 5
5039
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , دستگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان