321 بنای غیر مجاز در البرز تخریب شد

321 بنای غیر مجاز در البرز تخریب شد یاری كالا: كرج- مدیر امور اراضی سازمان جهاد كشاورزی استان البرز اعلام نمود كه با حكم قضایی 321 بنا و ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی شهرستان ساوجبلاغ تخریب و رفع اثر شد.


به گزارش یاری كالا به نقل از ایرنا، رفیع یگانه روز شنبه در جمع خبرنگاران اظهار نمود: این بناها شامل تجاری، مسكونی، سرایداری، انباری، محوطه سازی، دیوار كشی و... بود كه طی روز های اخیر در اراضی منطقه سعید آباد شهرستان ساوجبلاغ تخریب شد.
پیش از این در اردیبهشت ماه سال جاری 171 ساخت و ساز غیر مجاز در روستای سعید آباد شهرستان ساوجبلاغ رفع اثر شده بود.
مدیر امور اراضی سازمان جهاد كشاورزی استان البرز با اشاره به اینكه تغییركاربری زمین های كشاورزی و باغی در سال های گذشته سبب محدودیت این منابع شده، اظهار داشت: این تغییر كاربری ها با اعمال قانونی مهار خواهد شد.
وی با اشاره به اینكه تغییر كاربری غیرمجاز اراضی كشاورزی بعنوان یك پدیده شوم سبب خارج شدن این اراضی از چرخه تولید می شود، اضافه كرد: متاسفانه تعداد اندكی افراد سودجو و فرصت طلب بدون توجه به عواقب تلخ و ناگوار این اقدام، اراضی مرغوب كشاورزی را به محل ساخت و ساز تبدیل می كنند.
یگانه اظهار داشت: تخریب اراضی كشاورزی و باغی سبب كاهش تولید و اشتغال شده و از جانب دیگر بر مشكلات اجتماعی می افزاید.
مدیر امور اراضی جهاد كشاورزی البرز افزود: به رغم محدویت منابع مالی و امكانات از همه ظرفیت ها برای پیشگیری از تخریب و تغییر كاربری اراضی كشاورزی و باغ های استان بهره برده ایم.
وی افزود: به همین منظور مدیریت امور اراضی جهاد كشاورزی استان البرز برپایه قانون حفظ كاربری اراضی زراعی و باغ ها با به كارگیری نیروها و امكانات موجود ساخت و سازهای غیرمجاز در خارج از محدوده قانونی شهر و بافت مصوب روستاها را مورد رصد خود قرار داده است.
مدیر امور اراضی بیان داشت: سامانه 131 پل ارتباطی مردم و جهاد كشاورزی است كه در تمام شبانه روز آماده دریافت گزارش مردمی و پیگیری آن خواهد بود.
وی اظهار داشت: گشت های ویژه حفظ كاربری اراضی با بهره مندی از نیروهای مومن و متعهد جهاد كشاورزی و نیروی انتظامی و امكانات مورد نیاز مانند خودروهای مناسب مجهز به تجهیزات مكان یابی(GPS) چراغ گردان و بغل نویس وظیفه پیشگیری از تغییركاربری غیرمجاز و برخورد قانونی با عاملان تغییر كاربری را برعهده دارند.
یگانه اضافه كرد: طبق ماده 10 اصلاحی قانون حفظ كاربری اراضی زراعی و باغ ها مصوب 1385 به محض مشاهده تغییركاربری دراراضی كشاورزی با صدوراخطاریه ازادامه كار جلو گیری و با دستورقضایی نسبت به قلع و قمع بنا و مستحدثات بوجود آمده اقدام و زمین را به حالت اول اعاده می نمایند.
وی اظهار داشت: در زمان حاضر تعداد 15 واحد گشت ویژه در سطح اراضی كشاورزی و باغی استان فعال است.
مدیر امور اراضی جهاد كشاورزی البرز از مردم خواست در صورت مشاهده هر گونه ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی كشاورزی و باغات، مراتب را با شماره گیری مجانی سامانه 131 اطلاع رسانی كنند.
استان البرز دارای حدود 75 هزار هكتار اراضی زراعی و باغی حاصلخیز است.
6156/ 6155


1397/06/24
15:44:08
5.0 / 5
5358
تگهای خبر: اشتغال , تولید , خودرو , دام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان