50 هزار مسكن مهر تحویل كمیته امداد و بهزیستی می گردد

50 هزار مسكن مهر تحویل كمیته امداد و بهزیستی می گردد یاری كالا: رشت - قائم مقام وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: اهتمام داریم تا آخر امسال 50 هزار واحد مسكن مهر برای افراد تحت پوشش كمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی را تحویل دهیم.


به گزارش یاری كالا به نقل از ایرنا احمد اصغری مهرآبادی روز یكشنبه در حاشیه مراسم افتتاح یك هزار و 88 واحد مسكن مهر گیلان در بخش رستم آباد رودبار در جمع خبرنگاران بیان كرد: تسهیلاتی به میزان 55 هزار و 500 میلیارد تومان توسط شورای پول اعتبار و دولت برای مسكن مهر پیش بینی شده بود ضمن اینكه علاوه بر این مبلغ، بانك ها هم از منابع داخلی خودشان وام هایی پرداخت كرده اند.
وی اضافه كرد: در مجموع حدود 60 هزار میلیارد تومان تسهیلات بانكی پرداخت شده كه از محل این تسهیلات، 2 میلیون و 200 هزار واحد در مناطق شهری و 420 هزار واحد هم در روستاها تولید شده ضمن اینكه غیر از 420 هزار واحد مسكن روستایی كه تحویل شده، كار ساخت بالغ بر 2 میلیون و 400 هزار واحد به اتمام رسیده است.
به گفته اصغری مهرآبادی، اعتبار موردنیاز برای واحدهای مسكن مهر چهار هزار میلیارد تومان بمنظور خدمات زیربنایی، چهار هزار و 800 میلیارد تومان برای خدمات روبنایی از قبیل مدرسه، مسجد، ساختمان درمانی، ورزشگاه و حدود سه هزار میلیارد تومان برای آماده سازی، محوطه سازی و دیوار حائل است.
وی افزود: اعتبار مورد نیاز تقدیم رئیس جمهوری شده و به سازمان برنامه و بودجه دستور داده اند كه این اعتبار با تصویب در دولت، تامین گردد و انتظار داریم میزان اعتبار امسال پرداخت گردد تا وزارت نیرو، آب و برق پروژه ها را تامین كرده و ما هم بتوانیم واحدهای را تحویل مردم دهیم.
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی افزود: طی امسال غیر از واحدهای فاقد متقاضی و دارای معارض كه در دادگاه هستند، پرونده مسكن مهر بسته شده است.
به گزارش یاری كالا به نقل از ایرنا، یك هزار و 88 واحد مسكن مهر در استان گیلان با حضور قائم مقام وزیر راه و شهرسازی به صورت نمادین در پروژه 256 واحدی مسكن مهر رستم آباد شهرستان رودبار افتتاح و به متقاضیان واگذار شد.
از این تعداد پروژه افتتاح شده، 717 پروژه برای شهرهای بالای 25 هزار نفر توسط اداره كل راه و شهرسازی گیلان و 371 واحد برای شهرهای زیر 25 هزار نفر توسط بنیاد مسكن استان تولید شده است.
این واحدهای مسكن مهر در شهرهای رشت، تالش، آستانه اشرفیه، لنگرود، رستم آباد، بندرانزلی و لوشان به بهره برداری رسیده اند.
7296/2007


1397/06/18
21:26:12
5.0 / 5
5193
تگهای خبر: بانك , تسهیلات , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان