مردم نگران تامین گوسفند قربانی نباشندبعلاوه قیمت ها

مردم نگران تامین گوسفند قربانی نباشندبعلاوه قیمت ها یاری كالا: رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی با اشاره به اینكه كمبودی در زمینه عرضه دام برای روز عرفه و عید قربان وجود ندارد، اظهار داشت: هر كیلو دام زنده ۲۳ تا ۲۳ هزار و ۵۰۰ تومان قیمت گذاری شده است.علیرضا ملكی در گفت و گو با ایسنا در ارتباط با آخرین وضعیت عرضه دام زنده برای روز عرفه و عید قربان اظهار نمود: در كنار چهار مكان اصلی و دائمی عرضه دام در استان تهران در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران غرفه هایی در نظر گرفته شده كه در این غرفه ها دامپزشكان برای تایید سلامت دام و لاشه آن حضور دارند.

رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی افزود: عرضه كنندگان دام زنده برای عرضه دام در روز عرفه و عید قربان آمادگی بسیار خوبی دارند كه با عنایت به تجربه سال های گذشته با همكاری اتحادیه امور عشایر حدود ۵۰ هزار رأس دام برای استان تهران در نظر گرفته شده است.

وی تصریح كرد: قیمت هر كیلو دام زنده در شهرستان ها ۲۱ تا ۲۲ هزار تومان و در شهر تهران ۲۳ تا ۲۳ هزار و ۵۰۰ تومان در نظر گرفته شده است و این درحالی است كه كمبودی در ارتباط با عرضه دام زنده برای عید قربان وجود ندارد.

او در پاسخ به این سوال كه با عنایت به نوسانات نرخ دلار میزان قاچاق و خروج دام زنده از كشور رشد می كند، آیا در شرایط فعلی با این مورد روبرو هستیم؟ اظهار داشت: با عنایت به تمهیدات مسئولان و اطلاع رسانی های صورت گرفته از جانب اتحادیه طی دو هفته گذشته با پدیده قاچاق و خروج دام زنده از كشور مقابله شد و دام زنده به بازار كشور بازگشت كه اگر این مورد انجام نمی شد، با كمبود دام در روز عرفه و عید قربان روبرو بودیم.

رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی تصریح كرد: دام های عرضه شده در روز عید قربان اكثرا از استان های غربی و شهرهای مناطق شرقی كشور همچون مشهد، قوچان و سبزه وار تامین شده است كه حجم قابل توجهی از این دام ها مربوط به عشایر كشور است.

ملكی در آخر سفارش كرد: متقاضیان دام در روز عید قربان خرید خویش را به ساعات اولیه روز معطوف نكنند چونكه این مورد عاملی خواهد شد تا قیمت دام تا حدودی افزایش یابد و از جانب دیگر مردم خرید خویش را از مراكز تعیین شده انجام دهند. چونكه در این مراكز دامپزشكان سلامت دام و گوشت را بررسی می كنند.
1397/05/30
18:09:21
5.0 / 5
5292
تگهای خبر: دام , فروش , قاچاق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان