آخرین خبرها از ارجاع پرونده منطقه آزاد ماكو به قوه قضاییه

آخرین خبرها از ارجاع پرونده منطقه آزاد ماكو به قوه قضاییه یاری كالا: دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در ارتباط با آخرین وضعیت پرونده ارجاعی ماكو از مجلس شورای اسلامی به قوه قضاییه توضیح داد.


مرتضی بانك در گفت وگو با ایسنا در ارتباط با ارجاع پرونده ای در خصوص تخلفات صورت گرفته در منطقه آزاد ماكو به قوه قضاییه، خاطرنشان كرد: نام این پرونده را نمی توان تخلف گذاشت بلكه طرحی جهت تحقیق و تفحص از منطقه آزاد ماكو توسط نمایندگان مدنظر قرار گرفت و این كه تخلف یا مشكل خاصی صورت گرفته باشد، نیست.

وی ادامه داد: ماده ۲۳۶ آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی این اجازه را می دهد كمیسیون ذیربط راسا تحقیق و تفحص را مدنظر قرار دهد و در مورد منطقه آزاد ماكو هم این تحقیق و تفحص توسط كمیسیون اقتصادی انجام شد و به علت این كه مواردی از انحراف از مقررات در آن آمده بود مستقیما به قوه قضاییه ارجاع شد.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در مورد آخرین وضعیت این پرونده ارجاعی به قوه قضاییه اعلام نمود: این پرونده كماكان در قوه قضاییه است و هنوز نتیجه ای در ارتباط با آن اعلام نشده است؛ هرچند كه مساله نگران كننده ای در این رابطه وجود ندارد.

گفتنی است؛ آبان ماه سال قبل بود كه مجلس شورای اسلامی با ارجاع پرونده ای تحت عنوان تخلفات منطقه آزاد ماكو به قوه قضاییه برپایه ماده ۲۳۶ آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی موافقت نمود.

در اجرای ماده ۲۳۶ آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی یكی از نمایندگان سوالات خویش را پیرامون مسائل و مشكلات منطقه آزاد ماكو جهت بررسی در مراجع نظارتی اعلام نمود.1397/03/21
19:18:55
5.0 / 5
4578
تگهای خبر: اقتصاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان