خرید سكه با وكیوم

خرید سكه با وكیوم به گزارش یاری كالا در سال های گذشته بارها بحث وكیوم سكه های طلا مطرح شده است اما همچنان سرانجام خاصی برای این وضعیت وجود ندارد و خریداران سكه دچار مشكلات مختلف می شوند. محمدكشتی آرای، عضو هیات رئیسه اتحادیه طلافروشان در این زمینه تاكید دارد بهتر است سكه بدون وكیوم خریداری شود.به گزارش یاری كالا به نقل از ایسنا، باآنكه نرخ سكه و ارز هر روزه به صورت رسمی اعلام می گردد اما گذری به بازار سكه فروشان گویای آن می باشد كه بر خلاف تصور قیمت واحدی در این بازار وجود ندارد و گاه حتی تا بیش از ۵۰ هزار تومان برای هر سكه بهار آزادی اختلاف قیمت مشاهده می گردد. فروشندگان هم در پاسخ به این سوال كه چگونه قیمت یك سكه در یك روز در چند واحد تا این اندازه متفاوت می شود، تنها این پاسخ را می دهند كه اگر نمی خواهید می توانید از واحدهایی كه قیمت پایین ترین اعلام می كنند، خرید كنید.

عضو هیات رئیسه اتحادیه طلافروشان در پاسخ به این سوال كه چون كه به گرانفروشی های سكه رسیدگی نمی گردد، اظهار داشت: واحدهای مجازی كه تحت پوشش اتحادیه هستند، از نظر قیمت قابلیت رسیدگی و نظارت دارند بر این اساس اگر فردی دچار مشكل گرانفروشی شود، در صورتی كه سكه خویش را از طلافروشی های تحت نظارت اتحادیه طلافروشان خریداری نموده باشد، امكان پیگیری مبحث وجود خواهد داشت. اما به هر حال برخی واحدها تحت پوشش اتحادیه ما نبوده و یا صرافی ها اعضای مجموعه ما محسوب نمی شوند.

چرا سكه فاكتور ندارد؟

محمدی كشتی آرای درباره اینكه از گذشته مرسوم بوده برای خرید سكه فاكتوری عرضه نشود. در چنین شرایطی چگونه می توان برای پرداخت هزینه ای كه افراد می پردازند پشتوانه داشت؟ توضیح داد: سكه از گذشته و دوران ارزانی هم فاكتور نداشته است، حال هم چنین فاكتوری برای خرید در این بخش وجود ندارد.

وی در پاسخ به این سوال كه با این شرایط اگر سكه خریداری شده، تقلبی باشد خریدار چگونه می تواند حقوق خویش را پیگیری كند؟ اظهار نمود: ما بارها خطاب به خریداران اعلام نموده ایم كه خرید خویش را از واحدهای مجازی كه دارای جواز فعالیت هستند و جواز خویش را در معرض دید قرار داده اند؛ خرید كنند در چنین شرایطی هیچ جایی برای نگرانی وجود ندارد. اما برخی واحدهای متفرقه، اجاره ای و... هم هستند كه ممكن است خرید از آنها مشكلاتی برای مردم تولید كند. بر همین مبنا همچنان تاكید و سفارش ما به مردم آن است كه برای خرید به واحدهای صنفی مجاز رجوع كنند.

خرید سكه با كارت هدیه ممنوع

نكته دیگری كه ممكن است افراد به هنگام خرید سكه از صرافی ها مشاهده كنند ضرورت دریافت كارت شناسایی معتبر است. علاوه بر این از پذیرش كارت های بانكی كه به نام فرد نیست، امتناع شده و كارت های هدیه هم مورد قبول وارد نمی شوند.

كشتی آرای درباره این مورد اعلام نمود معمولا به علت قوانینی كه در حوزه پولشویی اعمال شده، صرافی ها پیش از خرید كارت شناسایی افراد را چك می كنند و یا برای دریافت كارت هدیه مدارك لازم را از مشتریان دریافت می كنند.

عضو هیات رئیسه اتحادیه طلافروشان در ارتباط با بحث وكیوم سكه ها هم توضیح داد: شاید بتوان اظهار داشت كه برای وكیوم كردن سكه هیچ قانونی وجود ندارد كه بر مبنای آن گفته شود حتما سكه باید وكیوم شده تحویل گرفته شود. این مورد در واقع ابتكار شخصی واحدهای فعال است چون كه در اصل سكه باید باز و قابل كنترل باشد. بر همین مبنا سفارش ما به مردم آن است كه بهتر است سكه ها را بدون وكیوم خریداری كنند تا قابل كنترل باشند.

وی در عین حال تصریح كرد: تابحال هیچ گزارشی در خصوص فروش سكه تقلبی به اتحادیه طلافروشان عرضه نشده است. 

1397/02/29
15:45:31
5.0 / 5
5353
تگهای خبر: ارز , بازار , سكه , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان