پایان یك شایعه؛

معاون وزیر نیرو ازعملیات اجرایی سد هراز بازدید كرد

معاون وزیر نیرو ازعملیات اجرایی سد هراز بازدید كرد یاری كالا: ساری - معاون آب و آبفای وزیر نیرو عصر چهارشنبه با بازدید از سد مخزنی در دست ساخت هراز به شایعه تعطیلی این پروژه به خاطر نبود اعتبارات تمام كرد.


به گزارش یاری كالا به نقل از ایرنا، عباس سروش كه در این بازدید مدیرعامل شركت آب منطقه ای مازندران و فرماندار آمل وی را همراهی می كردند، اظهار داشت كه در بازگشت به تهران تامین منابع مالی و اعتبارات وعده داده شده برای این سد را پیگیری خواهد نمود.
وی با تایید این كه نبود اعتبارات مشكلی برای ادامه ساخت سد است، افزود كه گزارش بازدیدش را به وزیر نیرو منعكس خواهد تا منابع مالی مورد نیاز زودتر تامین گردد.
معاون وزیر نیرو اظهار داشت: با عنایت به مشكلات مالی كشور، طرح های سد سازی در مازندران را اولویت بندی خواهیم كرد تا تامین منابع مالی با عنایت به اینكه سد هراز برای تامین آب شرب و كشاورزی پنج شهرستان مركزی مازندران در نظر گرفته شده، در اولویت قرار گیرد.
ساخت سد مخزنی هراز از اواخر سال 88 بر روی رودخانه هراز در كیلومتر 22 جنوب شهر آمل شروع شد و تابحال حدود 35 درصد پیشرفت داشته است.
محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه كشور ماه پیش بعد از بازدید از سد هراز، از اختصاص 80 میلیارد تومان اعتبار برای شتاب بخشی به ساخت این سد اطلاع داده بود.
بازدید معاون وزیر نیرو امروز در حالی از سد در دست ساخت هراز صورت گرفت كه گفته می گردد پیمانكار طرح برای تحت فشار گذاشتن مسئولان در رسیدن به مطالباتش، تعدادی از كارگران را با حربه اخراج روانه فرمانداری كرده بود.
در پی این اقدام، در شبكه های اجتماعی منطقه این گمانه زنی گسترش یافته بود كه ساخت سد به خاطر نبود اعتبار متوقف شده است.
نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی در واكنش به حضور كارگران در فرمانداری اظهار داشت: پیمانكار پروژه سد هراز از این پروژه حدود ۳۲ میلیارد تومان طلب دارد ولی از پروژه های كل كشور چندین برابر طلب دارد و این كار را مطرح می كند تا طلب خویش را وصول كند.
عزت الله یوسفیان ملا به رسانه های محلی توضیح داد: دكتر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه یك ماه پیش از سد هراز بازدید كرد و ۸۰ میلیارد تومان به آن اختصاص داد و این مبلغ با توجه روال اداری و تاییدات در خزانه بزودی واریز خواهد شد.
وی اظهار داشت: در نظر داشتیم علاوه بر مطالبات پیمانكار، تمام مبالغ اختصاصی را پرداخت نماییم ولی با توجه این مهم اگر به همین روال پیش برود، پیمانكار را تغییر می دهیم.
یوسفیان ملا در باره شایعه تعطیلی ساخت سد به خاطر نبود اعتبارات هم تصریح كرد: عملیات ساخت سد به روال خود ادامه خواهد داشت و هیچوقت تعطیل نمی گردد.
ساخت سد هراز بر مبنای اعلام مسئولان وقت در سال 88 قرار بود چهار ساله به آخر برسد.
این سد در زمان بهره برداری مقرر است آب مورد نیاز حدود 100 هزار هكتار از شالیزارهای شهرستان های مركزی مازندران و آب آشامیدنی یك میلیون 200 هزار مشترك این مناطق را تامین كند.
7327/1654


1397/02/28
15:19:59
5.0 / 5
4579
تگهای خبر: دام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان