نوبخت: گام های خوبی برای رشد اقتصادی برداشته ایم

نوبخت: گام های خوبی برای رشد اقتصادی برداشته ایم یاری كالا: رشت - معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: طبق معیارهای جهانی، ایران هفدهمین اقتصاد بزرگ دنیاست و در سال های اخیر، برای رشد اقتصادی گام های خوبی برداشته است.


به گزارش یاری كالا به نقل از ایرنا، محمدباقر نوبخت روز پنجشنبه در آیین تجلیل از استادان دانشگاه پیام نور استان گیلان در رشت، با اشاره به اینكه ایران در رتبه بندی جزو كشورهای توسعه یافته جهان است، اضافه كرد: این موضوعی نیست كه ما بگوییم، بلكه بر مبنای معیارهای جهانی، جزو كشورهای توسعه یافته هستیم.
وی ادامه داد: آنچه سبب خوشبختی انسان می شود؛ توسعه به مفهوم خلق ثروت نیست، بنابراین نگاه ها به سمت انسان ها معطوف شده و توسعه از رشد اقتصادی و عدالت، به توسعه به معنای رشد انسانی رسیده است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینكه برآیند این مولفه ها باعث توسعه انسانی می شود، بیان كرد: رشد اقتصادی یكی از مولفه هاست كه كشورها را با آن می سنجند و طبق گزارش صندوق بین المللی پول در 29 فروردین ماه سال جاری، ایران حدود چهار درصد رشد داشته، بیكاری هم كاهش یافته و تورم تك رقمی شده است.
نوبخت با اشاره به تلاش های 40 ساله دشمنان نظام اسلامی ضد ایران اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران همواره متناسب با زمان و با اتخاذ سیاست های صحیح، توانسته توطئه های دشمنان را خنثی كند.
وی توسعه را اصلی ترین هدف همه كشورها ذكر و خاطرنشان كرد: در سند چشم انداز 20 ساله كه از جانب رهبر معظم انقلاب هم به تایید رسیده، نخستین هدف راهبردی ما، توسعه یافتگی و قرارگیری در جایگاه نخست علم و فناوری منطقه است.
معاون رئیس جمهوری ادامه داد: امروز كشورها هیچ هدفی جز توسعه ندارند و این توسعه، معیار و شاخصی برای رتبه بندی كشورهاست كه به چند سطح شامل خیلی توسعه یافته، توسعه یافته، در حال توسعه و كمتر توسعه یافته تقسیم شده است.
به گفته نوبخت، بهداشت و سلامت گام دوم در توسعه رشد اقتصادی هستند و افزایش امید به زندگی در كشورمان نسبت به اوایل پیروزی انقلاب، نشان دهنده انجام فعالیت های موثر در این حوزه می باشد.
وی آموزش را مولفه ای دیگر در توسعه انسانی عنوان و تصریح كرد: به صورت جدی نیاز به آموزش داریم زیرا انسان های آموزش دیده با افراد آموزش ندیده، تفاوت هایی دارند.
رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینكه دانشگاه پیام نور دانشگاهی دولتی و قابل توجه است، این مركز آموزش عالی را در مقوله آموزش، موثر و توسعه آفرین خواند و افزود: باید این دانشگاه در حوزه آموزش بعنوان یكی مولفه های توسعه انسانی نقش موثری داشته باشد.
وی با تبریك روز معلم و بزرگداشت مقام معلمان و استادان خاطرنشان كرد: خویش را از جنس شما اساتید و معلمان می دانم.
دانشگاه پیام نور گیلان بیش از 20 هزار دانشجو و 107 عضو هیات علمی دارد.
روز گذشته (چهارشنبه) هم آیین بزرگداشت مقام معلم با حضور محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهوری در انزلی برگزار گردید.
7286/2007


1397/02/14
21:16:02
5.0 / 5
5330
تگهای خبر: اقتصاد , دام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳


yarikala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت یاری كالا محفوظ است

یاری كالا

یاری گر شما در انتخاب کالای مدنظرتان